Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Thursday, May 14, 2020

Ameryka odczuwa skutki pandemii

Bezrobocie: Ponad 2,98 mln Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu, co spowodowało wzrost liczby bezrobotnych w dwa miesiące do 36 mln.

Wyższe ceny: Tyson Foods tymczasowo obniża ceny produktów z wołowiny w związku ze wzrostem cen artykułów spożywczych..

Niezadowolenie: Rośnie niezadowolenie wśród właścicieli biznesów. - "Kiedy rozpoczęło się zamknięcie COVID-19, byliśmy razem w tym wszystkim,” ale ponieważ niektóre firmy, takie jak Tesla, mogą ponownie otworzyć się wbrew nakazom pozostawania w domu, istnieje rosnąca niechęć wśród tych, którzy nie mogą tego zrobić. Zdolność Tesli do przeciwstawienia się dyrektywie zdrowotnej bez żadnych konsekwencji wysłała silny sygnał do właścicieli firm, które są nadal zamknięte. -"Myślę, że ludzie zaczną przeciwstawiać się regułom, skoro Tesla to zrobiła" - powiedział właściciel kwiaciarni.

Bankructwa: Kongres Stanów Zjednoczonych niezwykle szybko do zatwierdził środki ratunkowych dla małych firm, dużej gałęzi przemysłu, i pracowników - na kwotę prawie 3 bilionów USD. Ale tak naprawde "po prostu kupił czas ... odłożył" bankructwa na późnień, David Kotok, współzałożyciel Cumberland Advisors, powiedział o ogromnym federalnym dążeniu do wspierania gospodarki.

Kotok uważa, że amerykańska gospodarka po około pięciu latach w pełni odzyska siły. Spodziewa się ofiar w całych sektorach, w tym w turystyce, rekreacji, nieruchomościach, energetyce i "innych, które jeszcze się nie pojawiły". Szef Rezerwy Federalnej Jay Powell ostrzegł w środę przed potencjalną "falą bankructw", która mogłaby wyrządzić trwałe szkody największej gospodarce świata, i powiedział, że może być potrzebne jeszcze większe wsparcie fiskalne, aby zapobiec dewastacji.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.