On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, May 14, 2020

Ameryka odczuwa skutki pandemii

Bezrobocie: Ponad 2,98 mln Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu, co spowodowało wzrost liczby bezrobotnych w dwa miesiące do 36 mln.

Wyższe ceny: Tyson Foods tymczasowo obniża ceny produktów z wołowiny w związku ze wzrostem cen artykułów spożywczych..

Niezadowolenie: Rośnie niezadowolenie wśród właścicieli biznesów. - "Kiedy rozpoczęło się zamknięcie COVID-19, byliśmy razem w tym wszystkim,” ale ponieważ niektóre firmy, takie jak Tesla, mogą ponownie otworzyć się wbrew nakazom pozostawania w domu, istnieje rosnąca niechęć wśród tych, którzy nie mogą tego zrobić. Zdolność Tesli do przeciwstawienia się dyrektywie zdrowotnej bez żadnych konsekwencji wysłała silny sygnał do właścicieli firm, które są nadal zamknięte. -"Myślę, że ludzie zaczną przeciwstawiać się regułom, skoro Tesla to zrobiła" - powiedział właściciel kwiaciarni.

Bankructwa: Kongres Stanów Zjednoczonych niezwykle szybko do zatwierdził środki ratunkowych dla małych firm, dużej gałęzi przemysłu, i pracowników - na kwotę prawie 3 bilionów USD. Ale tak naprawde "po prostu kupił czas ... odłożył" bankructwa na późnień, David Kotok, współzałożyciel Cumberland Advisors, powiedział o ogromnym federalnym dążeniu do wspierania gospodarki.

Kotok uważa, że amerykańska gospodarka po około pięciu latach w pełni odzyska siły. Spodziewa się ofiar w całych sektorach, w tym w turystyce, rekreacji, nieruchomościach, energetyce i "innych, które jeszcze się nie pojawiły". Szef Rezerwy Federalnej Jay Powell ostrzegł w środę przed potencjalną "falą bankructw", która mogłaby wyrządzić trwałe szkody największej gospodarce świata, i powiedział, że może być potrzebne jeszcze większe wsparcie fiskalne, aby zapobiec dewastacji.