Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Wednesday, May 20, 2020

Koronawirus i przejrzystość w Ameryce

W opublikowanym w zeszłym tygodniu artykule wstępnym „New York Times” słusznie twierdzi, że urzędnicy publiczni nie mogą ukrywać informacji i unikać odpowiedzialności. W rzeczywistości społeczeństwo zasługuje na większą przejrzystość w trudnych czasach. "Podczas gdy praca rządu trwa, obywatele tracą podstawowe prawo do przejrzystości. To zagrożenie dla dobrego rządu i demokracji" - piszą redaktorzy.

Jednak pomimo większej potrzeby przejrzystości w związku z COVID-19 niektórzy gubernatorzy postanowili ukrywać istotne informacje. Na przykład gubernator Michigan, Gretchen Whitmer (D - z partii Demokratycznej), korzysta z awaryjnych uprawnień zapewnionych podczas pandemii, aby odrzucać wnioski o dostęp do informacji zagwarantowane prawem, FOIA (freedom of information act), dotyczących kontraktu państwowego z Great Lakes Community Engagement oraz firma informatyczna, NGP VAN, powiązanymi z kampanią gubernatorską Whitmer w 2018 r. NGP VAN szczyci się tym, że jest "wiodącym dostawcą technologii" dla kampanii Demokratów i organizacji "postępowych (progresywnych)". 

Opozycja pyta dlaczego ta umowa bez przetargu podpisana przez biuro gubernatora, nigdy nie została wyjaśniona.

Przed mieszkańcami stanu Michigan ukrywa się informacje dlaczego zatrudniono firmę powiązaną z Lewicą do przeprowadzenia śledzenia kontaktów z koronawirusem, operacja która dała firmie dostęp do osobistych i prywatnych danych medycznych które mogą być wykorzystane w kampaniach politycznych takich jak wybory prezydenckie.

Whitmer nie jest odosobniona w podważaniu publicznego zaufania do rządu i rządów prawa. Gubernatorzy David Ige (D - Hawaje) i Tom Wolf, (D - Pensylwania), mówią urzędnikom aby ignorowali wnioski o dostęp do dokumentów w ramach FOIA, dopóki nie zostaną wznowione normalne operacje, co może potrwać kilka miesięcy. Gubernator Gina Raimondo (D - Rhode Island), dała urzędnikom 40-dniowe przedłużenie okresu na odpowiedz na tego typu prośby, twierdząc, że jej konferencje prasowe zapewniają obecnie wszystkie potrzebne informacje.

Gubernator Larry Hogan (R - Republikanin) z Meryland dał swoim agencjom swobodę w decydowaniu o tym, kiedy odpowiedzieć na prośby w ramach FOIA, pozwalając biurokratom zamrozić niekorzystne dla siebie raporty na wiele miesięcy. 

"Wszyscy gubernatorzy pracują dla swoich obywateli, a nie na odwrót. Pandemia to nie czas na zakończenie przejrzystości i odpowiedzialności, to czas na jej zwiększenie" - Fox News.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.