On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, May 8, 2020

Nagły zwrot akcji w sprawie impeachmentu Trumpa

Screen capture - Fox News
Prezydent Trump w obszernym wywiadzie udzielonym w piątek Fox New w mocnych słowach wypowiedział się o "brudnych politykach” stojących za "rosyjskim śledztwem" dzień po opublikowaniu transkrypcji pokazującej, że najważniejsi urzędnicy Obamy powiedzieli, że nie mają "bezpośrednich" dowodów na zmowę z udziałem Rosji i kampanii Trumpa. "To, co zrobili, to była bardzo niebezpieczna sytuacja" - powiedział. "To obrzydliwi politycy, obrzydliwi gliniarze i niektórzy okropni ludzie, i mam nadzieję, że zapłacą wysoką cenę w niezbyt odległej przyszłości".

Było to zawoalowane, ale złowrogie ostrzeżenie prezydenta, biorąc pod uwagę, że historia "rosyjskiej sondy" jest weryfikowana przez prokuratora Johna Durhama.

Departament Sprawiedliwości ogłosił również w czwartek, że wycofuje swoją sprawę przeciwko byłemu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaelowi Flynnowi "po przeglądzie wszystkich faktów i okoliczności tej sprawy, w tym nowo odkrytych i ujawnionych informacji”.

"Wczoraj był WIELKI dzień dla Sprawiedliwości w USA. Gratulacje dla generała Flynna i wielu innych. Wierzę, że będzie o wiele więcej! Brudni Policjanci i Skorumpowani Politycy nie pasują do siebie!" Trump napisał na Twitterze w piątek rano. Powiedział dla Fox News, że jest jeszcze "więcej", sugerując, że moze być więcej dokumentów dotyczących zarówno roli byłego prezydenta Baracka Obamy, jak i roli byłego wiceprezydenta Joe Bidena.