On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, June 13, 2020

Policjanci masowo rzucają prace, na Florydzie tak zrobilo 10 "specjalsów"

Według doniesień dziesięciu członków policyjnego zespołu SWAT (jednostki specjalnej policyjnych komandosów) na południowej Florydzie opuściło jednostkę w obawie o "dzisiejszy klimat polityczny" i jego wpływ na ich pracę.

W swoim liście policjanci w Hallandale Beach, w hrabstwie Broward, skarżyli się na "minimalnie wyposażenie, słabe wyszkolenie i częste ograniczania” w wykonywaniu obowiązków. Policjanci - którzy opuścili jednostkę SWAT, ale nie zrezygnowali z pracy w policji - napisali, że obawiają się, że urzędnicy miejscy "bardziej dbają o bezpieczeństwo psów niż bezpieczeństwo członków zespołu".

List i rezygnacje przyszedł, gdy policjanci w całych Stanach Zjednoczonych stanęli w obliczu wysokiego poziomu kontroli i krytyki po śmierci George'a Floyda 25 maja w areszcie policyjnym w Minneapolis.

Śmierć Floyda doprowadziła do badania przeszłości i zarzutów dotyczących użycia nadmiernej przemocy, szczególnie wobec Afroamerykanów. Policja w wielu częściach kraju również spotyka się ze szczegółowym badaniem swoich poczynań, ponieważ zdjęcia z telefonów komórkowych zamieszczane w mediach społecznościowych pokazują, że policjanci często używają nadmiernej przemocy by walczyć z protestantami i rabusiami podczas zamieszek wywołanych śmiercią Floyda.

W Hallandale Beach policjanci podpisujący list do naczelnika policji, Soni Quinones, piszą, że czują się pozbawieni wsparcia ze strony władz miasta - a także dowódcy miejskiego posterunku policji.

"Dopóki te warunki pracy i sentymenty nie zostaną skorygowane i rozwiązane", piszą policjanci, "nie możemy bezpiecznie, skutecznie, i w dobrej wierze wykonywać obowiązków w tym charakterze bez narażania siebie i naszych rodzin na tak niepotrzebnie zwiększony poziom ryzyka".