Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Saturday, June 13, 2020

Policjanci masowo rzucają prace, na Florydzie tak zrobilo 10 "specjalsów"

Według doniesień dziesięciu członków policyjnego zespołu SWAT (jednostki specjalnej policyjnych komandosów) na południowej Florydzie opuściło jednostkę w obawie o "dzisiejszy klimat polityczny" i jego wpływ na ich pracę.

W swoim liście policjanci w Hallandale Beach, w hrabstwie Broward, skarżyli się na "minimalnie wyposażenie, słabe wyszkolenie i częste ograniczania” w wykonywaniu obowiązków. Policjanci - którzy opuścili jednostkę SWAT, ale nie zrezygnowali z pracy w policji - napisali, że obawiają się, że urzędnicy miejscy "bardziej dbają o bezpieczeństwo psów niż bezpieczeństwo członków zespołu".

List i rezygnacje przyszedł, gdy policjanci w całych Stanach Zjednoczonych stanęli w obliczu wysokiego poziomu kontroli i krytyki po śmierci George'a Floyda 25 maja w areszcie policyjnym w Minneapolis.

Śmierć Floyda doprowadziła do badania przeszłości i zarzutów dotyczących użycia nadmiernej przemocy, szczególnie wobec Afroamerykanów. Policja w wielu częściach kraju również spotyka się ze szczegółowym badaniem swoich poczynań, ponieważ zdjęcia z telefonów komórkowych zamieszczane w mediach społecznościowych pokazują, że policjanci często używają nadmiernej przemocy by walczyć z protestantami i rabusiami podczas zamieszek wywołanych śmiercią Floyda.

W Hallandale Beach policjanci podpisujący list do naczelnika policji, Soni Quinones, piszą, że czują się pozbawieni wsparcia ze strony władz miasta - a także dowódcy miejskiego posterunku policji.

"Dopóki te warunki pracy i sentymenty nie zostaną skorygowane i rozwiązane", piszą policjanci, "nie możemy bezpiecznie, skutecznie, i w dobrej wierze wykonywać obowiązków w tym charakterze bez narażania siebie i naszych rodzin na tak niepotrzebnie zwiększony poziom ryzyka".

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.