Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Friday, June 12, 2020

"Strefa autonomiczna" w Seattle ma uzbrojone patrole "strażników", a od lokalnych biznesów wymuszane są "opłaty"


Policja w Seattle twierdzi, że otrzymała doniesienia o uzbrojonych "strażnikach" i potencjalnym wymuszeniu w samozwańczej strefie autonomicznej obejmującej kilka bloków z zamkniętą dzielnicę. 


"Słyszeliśmy, anegdotycznie, raporty o obywatelach i firmach proszonych o uiszczenie opłaty za działanie w tym obszarze. To jest przestępstwo wymuszenia. Jeśli kogoś to spotkało to proszę zadzwonić pod numer 911" - powiedziała w środę zastępca szefa policji Deanna Nollette.

Protestujący wzywający do rozwiązania policji i przeprowadzenia szeroko zakrojonych reform w zakresie taktyki egzekwowania prawa ogłosili sześcioblokowy region - obejmujący 13th Avenue (za 11th Avenue), w pobliżu Cal Anderson Park, a od East Olive Street do East Pike Street - "Strefa Autonomiczna Capitol Hill" (CHAZ). Region obejmuje dzielnicę wschodnią Departamentu Policji w Seattle, która została opuszczona przez policjantów w poniedziałek po dniach gwałtownych starć między organami  porządkowymi i protestującymi po śmierci George'a Floyda, a także część Kapitolu. 

Policjanci wycofali się z tego obszaru, aby zatrzymać przemoc - w tym strzelaniny, które zostały wywołane, gdy mężczyzna wjechał swoim pojazdem w tłum protestujących. Policjanci użyli gaz łzawiący i pieprzowy w celu rozproszenia dużych grup ludzi. 

"Chcieliśmy ułatwiać i wspierać pokojowe demonstracje" - powiedziała Nollette. Demonstracje w strefie autonomicznej były w większości pokojowe, bez doniesień o przemocy, ale policja twierdzi, że uzbrojeni strażnicy otaczają region, a mieszkańcy mieszkający w granicach są "zmuszani do okazania dowodu tożsamości, aby udowodnić, że tam "należą", funkcjonariusz policji powiedział Fox News.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.