On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, June 25, 2020

Trump sygnalizuje, że przeniesie oddziały amerykanskie do Polski

Source: prezydent.pl
The Hill: Prezydent Trump powiedział w środę, po spotkaniu z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w Białym Domu, że Stany Zjednoczone prawdopodobnie przeprowadzą część żołnierzy przeniesionych z Niemiec do Polski.

Oni zapłacą za wysłanie dodatkowych żołnierzy i prawdopodobnie przeniesiemy ich z Niemiec do Polski” - powiedział Trump reporterom na wspólnej konferencji prasowej z Dudą w ogrodzie różanym. „Zamierzamy znacznie zmniejszyć liczbe w Niemczech do około 25 000 żołnierzy”.

Uwagi Trumpa zasadniczo potwierdziły spekulacje, że administracja przeniesie część wojsk, które planuje wycofać z Niemiec do Polski, choć nie podał żadnych dalszych szczegółów poza stwierdzeniem, że jest to prawdopodobne.