On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, July 24, 2020

Lokalny polityk w Portland oskarża policyjnych "prowokatorów" o wzniecanie pożarów i infiltracje "pokojowych" tłumów

Portland, Oregon, 21 lipca za AP/FoxNews
Komisarz miasta w Portland, Oregon, Jo Ann Hardesty, stwierdziła w środę, że policyjni „sabotażyści” i „prowokatorzy” to ci, którzy wzniecają pożary po infiltracji tłumów demonstrantów, którzy dominowali na ulicach przez ponad 50 kolejnych nocy.
"Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że nie wierzę, aby w Portland byli protestujący, którzy wzniecają pożary i wywołują kryzys. Jestem absolutnie przekonany, że to akcja policyjna, a oni wysyłają sabotażystów i prowokatorów w pokojowe tłumy, aby usprawiedliwić swoje nieludzkie traktowanie ludzi, którzy bronią swoich praw"- powiedziała Hardesty na internetowej konferencji zorganizowanej przez Centrum Zachodnich Stanów z siedzibą w Portland.
Ale Hardesty później przeprosiła, gdy bezpodstawne roszczenie zostało szybko sprostowane przez związki zawodowe policjantów w mieście.

Prezes Stowarzyszenia Policji w Portland, Daryl Turner, potępił „dziwaczne oskarżenie” Hardesty, żądając od niej „natychmiastowego przedstawienia dowodów”. Powiedział również, że komisarz miasta jest winna przejęcia protestów na temat sprawiedliwości rasowej po śmierci George'a Floyda tylko po to, by przejąć władzę.