Wednesday, July 8, 2020

Popieram prezydenta Dudę


Do tej pory starałem się jak mogłem aby nie napisać wprost którego kandydata popieram, ale obserwując polskie media doszedłem do wniosku, że nie mogę być jedynym który tak robi skoro media które udają, że są bezstronne bezczelnie popierają faceta który moze tylko przynieść katastrofę. 
Popieram prezydenta Dudę, tylko on gwarantuje dalszy rozwój Polski i dokończenie "dekomunizacji".
Prezydent Andrzej Duda jest pierwszym polskim prezydentem który potrafił nawiązać naprawdę dobre relacje z prezydentem USA. Relacje te są na tyle dobre, że korzystają z tego wszyscy Polacy. To dzięki temu Polacy mogą wreszcie przyjeżdżać do USA bez wizy czyli bez potrzeby przeprowadzania często upokarzającej rozmowy z konsulem amerykańskim.

Andrzej Duda jest także prezydentem który zdobył sobie serca Polonii. Udowodniły to wyniki w USA gdzie na dziewięć obwodów Duda wygrał w sześciu. W samym Chicago Duda uzyskał grubą przewagę bo aż 65 procent głosów. Prezydent Duda przyjeżdżając w zeszłym roku do New Britain zyskał sobie uznanie wśród lokalnych mediów amerykańskich po tym gdy na zakończenie spotkania z Polonią w Walnut Park wyszedł pomiędzy zgromadzonych, którzy jeszcze się nie rozeszli, i podał każdemu rękę.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski nie budzi u mnie zbyt wielkiego entuzjazmu. Tym bardziej, że pan Trzaskowski wyraźnie jest kandydatem Wyborczej i tak zwanych "elit". Mam nadzieje, że nie muszę nikogo przekonywać do stronniczości Gazety Wyborczej i ich chorobliwej wręcz nienawiści do obu braci Kaczyńskich, tak, także do śp. Lecha Kaczyńskiego, coś co do tej pory nie mieściło by się w głowie zwykłego Polaka. 

Ta nienawiść przelała się na całe PiS i ta gazeta teraz już łamie wszystkie zasady aby tylko wygrał ktoś z opozycji.

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do ich bezstronności to proszę zobaczyć ten "zrzut ekranu / screen shot" z wczoraj (8 lipca):


8 lipca, gazeta.pl

Kim jest Trzaskowski ? Mógłbym tutaj przedstawić swoją opinie ale nie muszę skoro mogę posłużyć się faktami. Bo w wypadku tego pana jego najgorszym przeciwnikiem jest PRAWDA o nim.

Przede wszystkim chciałbym tutaj przypomnieć, w tym także samemu zainteresowanemu, że pan Trzaskowski jest w tym momencie prezydentem Warszawy który nie specjalnie się tym przejmuje bo ma teraz na oku jeszcze lepsza posadę. Co może dziwić bo jeszcze kilka tygodni temu przekonywał, że ma umowę z Warszawiakami, i że jej nie złamie. Tutaj od razu nasuwa się pytanie co on zrobi gdy nadarzy się okazja na jeszcze lepsza posadę, na przykład w Unii Europejskiej? Wracając jednak do prezydentury, chciałbym przypomnieć sprawę oczyszczalni ścieków Czajka i jej awarii.

27 sierpnia w Warszawie zepsuły się kolektory odprowadzające ścieki do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości zaczęto zrzucać do Wisły. Żeby ograniczyć zanieczyszczenie rzeki wojsko, na polecenie premiera Morawieckiego, wybudowało most pontonowy, po którym ułożono tymczasowy rurociąg ściekowy. Następnie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdziło awarię spalarni osadów w oczyszczalni. Do zdarzenia doszło w grudniu 2018 r. Od tego czasu spalarnia nie działa. Awaria spowodowała wyłączenie Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. TVP Info podało wówczas, że osady ściekowe z Warszawy są wywożone przez zakontraktowane do tego celu firmy. Miesięcznie kosztuje to 1,7 mln zł.
To jednak jest wstrząsające, że można w Polsce wybudować najdroższą na świecie oczyszczalnię ścieków, zepsuć ją, a potem udawać, że nikt za to nie odpowiada. No nie. W cywilizowanym państwie demokratycznym byłyby dymisje, audyty – mówił Śpiewak w Radiu Plus.
Jeśli to nie wystarcza to mamy także do tej pory nie wyjaśnioną sytuacje związaną z Antifą i jej "ciepłym kątem" w Warszawie pod okiem Trzaskowskiego.