Tuesday, August 11, 2020

Black Lives Matter organizuje w Chicago wiec poparcia aresztowanych po rabunkach i niepokojach

Właściciele sklepu oglądają zniszczenia (nie wszystkich stać na ubezpieczenie od wandalizmu)

„To są reparacje”, powiedział organizator BLM. „Wszystko, co chcieli wziąć, mogą to wziąć, ponieważ te firmy mają ubezpieczenie.”

Członkowie Black Lives Matter w Chicago zorganizowali w poniedziałek wiec, aby wesprzeć ponad 100 aresztowanych ostatniej nocy w następstwie szeroko zakrojonych grabieży i zamieszek, które spowodowały co najmniej 60 milionów dolarów strat majątkowych i 13 policjantów zostało rannych.

Wiec odbył się w okolicy komisariatu policji w South Loop, gdzie według organizatorów przetrzymywani są aresztowani. Przynajmniej jeden organizator nazwał grabież równoznaczną z „reparacjami”. „Nie obchodzi mnie, czy ktoś zdecyduje się splądrować sklep Gucci, Macy’s lub Nike, ponieważ dzięki temu ta osoba będzie jadła” - powiedział Ariel Atkins, organizator BLM. „Dzięki temu ta osoba ma ubranie”.

Niepokoje wywołał post w mediach społecznościowych, wzywający ludzi do zebrania się w biznesowej dzielnicy Chicago po tym, jak policja postrzeliła w niedziele mężczyznę z South Side który strzelał do funkcjonariuszy. Latrell Allen, lat 20, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa.

Do zamieszek doszło po tym jak film opublikowany na Facebooku fałszywie twierdził, że policjanci zastrzelili 15-letniego chłopca.