Monday, August 10, 2020

Chicago: noc grabieży i strzelanin po tym jak policjant postrzelił młodego człowieka z bronią


Filmy krążące w Internecie pokazują powszechne grabieże i starcia z policją w dzielnicy handlowej Magnificent Mile w Chicago we wczesny poniedziałek, wywołane przez policyjną strzelaninę, w której ranny został młody mężczyzna.


Użytkownicy mediów społecznościowych opublikowali filmy przedstawiające setki ludzi plądrujących sklepy, takie jak Nordstrom, Walgreens, Macy's, Coach, Gucci i Louis Vuitton. Niektórzy w pewnym momencie wymieniali strzały z policją, chociaż żaden z funkcjonariuszy nie został ranny.

Zamieszki zaczęły się w niedzielne popołudnie, po tym, jak policja odpowiedziała na doniesienie o człowieku z bronią w dzielnicy Englewood. Podczas pieszego pościgu, osobnik „odwrócił się i strzelił” do funkcjonariuszy, zanim sam został postrzelony i zabrany do lokalnego szpitala. Tłum, który zebrał się na miejscu zdarzenia, zmierzył się z policją i zaczął rzucać różnymi przedmiotami w funkcjonariuszy po tym, jak ktoś rzucił plotkę, że podejrzany - który jest nastolatkiem lub tuż po dwudziestce - był dzieckiem.