Tuesday, September 8, 2020

Zdenerwowani Demokraci atakują optymizm Trumpa dotyczący szczepionek


 Liz Peek (Fox News): Demokraci są spanikowani, że szczepionka na koronawirusa pojawi się w samą porę przed wyborami, zwiększając szanse prezydenta Trumpa.

Demokraci i ich liberalne media starają się podważyć tę perspektywę, siejąc strach i nieufność wobec szczepionki - jakiejkolwiek szczepionki - nawet zanim stanie się dostępna.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, ta od fryzury i salonów fryzjerskich, w niedawnym wywiadzie dla MSNBC, powiedziała, że nie chce szczepionki „dzień wcześniej, niż jest gotowa”, sugerując, że pośpiech może stwarzać ryzyko. Twierdziła również, bez dowodów, że administracja „ingerowała politycznie” w proces tworzenia szczepionki, mówiąc, że „to powinno iść szybciej”.

Kandydatka na wiceprezydenta, senator Kamala Harris, w niedawnym wywiadzie dla CNN powiedziała, że nie przyjmie szczepionki, jeśli nie zostanie ona sprawdzona przez ekspertów medycznych, mówiąc, że nie „uwierzy [Trumpowi] na słowo”, że lek jest bezpieczny.

New York Times od miesięcy budził obawy, publikując artykuły takie jak: „Nieufność szczepionki przeciwko koronawirusowi może zagrozić powszechnej odporności”, w których argumentuje, że „szybki harmonogram i poparcie prezydenta Trumpa tworzą zupełnie nową grupę pacjentów wahających się przed szczepieniami.”

Taka kampania dezinformacyjna prowadzona przez anty-Trumperów sprawiła, że czołowi twórcy szczepionki - Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson, GlaxoSmithKline i Sanofi - ogłosili, że wkrótce wydadzą publiczne oświadczenie, obiecując, że nie wypuszczą szczepionki, chyba że jest bezpieczna.

Wysiłki mające na celu zachwianie zaufania do szczepionki rozpoczęły się kilka miesięcy temu, kiedy prezydent Trump przyspieszył "Operację Warp Speed", która według strony internetowej HHS „ma na celu dostarczenie 300 milionów dawek bezpiecznej i skutecznej szczepionki przeciwko COVID-19 do stycznia 2021 r., jako część szerszej strategii przyspieszenia rozwoju, produkcji i dystrybucji szczepionek COVID-19, środków terapeutycznych i diagnostycznych…

Ale mozliwe, ze Demokraci przegapili okazje.

Ukazała się bowiem bardzo niepokojąca dla Demokratów ankieta pokazująca, że w krytycznych stanach bitwy wyborczej wzrosła aprobata dla walki z wirusem prowadzonej przez Trumpa.

---

(Bardzo duzo ludzi zgadza się z teorią. że pandemia magicznie zniknie dzień po wyborach jeśli wygra Biden.)