On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, October 21, 2020

Biały Dom „optymistyczny”, Demokraci i Biały Dom chcą zawrzeć umowę w ciągu najbliższych 48 godzin


 Negocjacje dotyczące pomocy w przypadku koronawirusa weszły w „nową fazę”, ponieważ urzędnicy administracji Trumpa i przywódcy Demokratów chcą zawrzeć umowę w sprawie kolejnej rundy pomocy nadzwyczajnej w ciągu najbliższych 48 godzin, powiedział w środę szef sztabu Białego Domu Mark Meadows.

Chociaż Demokraci i Republikanie zasadniczo zgadzają się, że kolejna ustawa jest niezbędna, aby pomóc ożywić gospodarkę, ostro nie zgadzają się co do jej rozmiaru i zakresu, a ich propozycje dzielą miliardy dolarów, nie mogąc pogodzić kluczowych różnic politycznych w kwestiach takich jak testowanie wirusów plan, pomoc dla władz stanowych i lokalnych oraz obniżki podatków dla rodzin o niskich i średnich dochodach.

Pelosi rozmawiała z głównym negocjatorem administracji Trumpa, sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem, przez około godzinę w poniedziałek i wtorek. Jej biuro stwierdziło, że zbliżają się „bliżej do porozumienia” i będą ponownie rozmawiali w środę.