On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, October 27, 2020

Demokraci mówią, że Republikanie pożałują zatwierdzenia A. C. Barrett


 Wkrótce po tym, jak Amy Coney Barrett została potwierdzona w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych w poniedziałek, Demokraci ostrzegli Republikanów, że będą żałować swojej decyzji o przeprowadzeniu głosowania tak blisko wyborów.

„Republikańska większość niszczy swoją wiarygodność ... Następnym razem, gdy Amerykanie dadzą Demokratom większość w tej izbie, stracicie prawo do mówienia nam, jak rządzić tą większością” - powiedział przewodniczący mniejszości w Senacie Chuck Schumer, Demokrata z Nowego Jorku.

„Moi koledzy mogą tego żałować znacznie dłużej, niż im się wydaje” - dodał. 

Nominowani kiedyś potrzebowali 60 głosów, na zatwierdzenie, ale senator Mitch McConnell zmienił standard w 2017 roku, aby umożliwić zwykłą większość. Posunięcie to pozwoliło na potwierdzenie dwóch poprzednich nominowanych prezydenta Trumpa, sędziów Neila Gorsucha i Bretta Kavanaugha. 

Były przywódca większości Demokratów w Senacie, Harry Reid, z Nevady, po raz pierwszy wyeliminował próg 60 głosów w 2013 r., Aby przezwyciężyć opór Republikanów w sprawie nominacji sędziów wskazanych przez prezydenta Obame do niższych sądów i władzy wykonawczej. 

To wtedy, w 2013 roku, McConnell, po tym, jak Izba Kontrolowana przez Demokratów zniosła próg 60 głosów powiedział: „Będziesz tego żałował i możesz tego żałować znacznie wcześniej niż myślisz”.

Wygląda na to, także teraz Demokraci właśnie tego pożałowali.