On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, October 1, 2020

Druga runda czeków w nowej ustawie o pomocy koronawirusowej


 Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział, że Republikanie i Demokraci zgodzili się na włączenie kolejnej rundy bezpośrednich wypłat dla amerykańskich gospodarstw domowych w potencjalnym pakiecie pomocy na koronawirusa.

Mnuchin powiedział w wywiadzie dla Fox Business, że pakiet będzie obejmował drugą rundę płatności „podobnych” do tych przyznawanych na mocy poprzedniej ustawy CARES. Oznacza to, że jeśli zakwalifikowałeś się do czeku po raz pierwszy, to prawdopodobnie dostaniesz drugą płatność.

Głosowanie nad pakietem pomocowym w wysokości 2,2 biliona dolarów zostało odłożone. Mnuchin powiedział, że Republikanie nie byliby gotowi zatwierdzić pakietu z tak wysoką ceną. Oczywiście znowu nie wiemy co jeszcze jest w pakiecie co tak wysoko winduje cenę.

Prezydent Trump poinstruował Republikanów, aby wyszli z pierwotnego punktu negocjacyjnego w wysokości 1 biliona dolarów - i zasugerował, że omawiana liczba powinna być gdzieś w „sąsiedztwie” 1,5 biliona dolarów.