On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, October 17, 2020

New York Times szkaluje Polskę pełną parą


 Znana gazeta, New York Times, znalazła czas, są bardzo zajęci pomaganiem Bidenowi wygrać te wybory, aby szkalować Polskę. Przyznam, że czytając ich dzisiejsze doniesienia z Polski, mimo tego, że coś nie coś się orientuje w tym co się dzieje miałem ciarki na plecach. Tym bardziej, że od razu widziałem, że napisali to w stylu doniesień z Białorusi i Rosji.

NYTimes pisze w tytule: Detention of Government Critic in Poland Raises Fears of a Crackdown. (Zatrzymanie krytyka rządowego w Polsce budzi obawy przed represjami.)

Dalej wcale nie jest lepiej:

A prominent lawyer and outspoken critic of Poland’s government was detained on accusations of money laundering on Thursday, and was later taken to the hospital after a fall, in circumstances that remain unclear. (Wybitny prawnik i jawny krytyk polskiego rządu został w czwartek zatrzymany pod zarzutem prania pieniędzy, później został przewieziony do szpitala po upadku w niewyjaśnionych okolicznościach.)

(...)

Later, during a search of his home, Mr. Giertych fell unconscious on his bathroom floor and was rushed to the hospital. Further details about the incident were not immediately available from the authorities, but his daughter, Maria Giertych, said he had scuffled with an officer. (Później, podczas przeszukiwania swojego domu, pan Giertych stracił przytomność i upadł na podłogę w łazience i został przewieziony do szpitala. Władze nie podały od razu dalszych szczegółów dotyczących zdarzenia, ale jego córka Maria Giertych powiedziała, że szamotał się z funkcjonariuszem.)

Ktoś kto nie za bardzo orientuje się w sytuacji na polskiej scenie politycznej na pewno od razu skojarzy to z tym co się dzieje za wschodnią granicą Polski, i prawdopodobnie o to właśnie chodzi.

Wygląda na to, ale nie jest to w stu procentach pewne, że pomaga im w tym wszystkim pan Sikorski. Z tego co pisze Niezalezna.pl jego małżonka napisała podobne doniesienia dla Washington Post ale niezbyt skutecznie bo nie jest nawet na pierwszej stronie poszukiwań na Google. A co pisze/mówi nasz "lider opozycji" bez szans na jakakolwiek dobrą pozycje?

Partia rządząca „uczyniła modnym pokaz zakładania kajdanek niewinnym ludziom” - wypowiedz Sikorskiego dla TVN24 przytoczona przez NYTimes.