77th anniversary of the Warsaw Uprising


 The Warsaw Uprising broke out 77 years ago. Let's pay tribute to its participants by celebrating the whole month of August as a Home Army Month.


Monday, November 23, 2020

Trump może nie mieć wystarczających dowodów aby zmienić wynik


 Emerytowany profesor prawa z Harvardu Alan Dershowitz powiedział w niedzielę, że chociaż prezydent Trump ma wiele teorii prawnych, które może realizować, próbując zmienić wynik wyborów w 2020 r. na swoją korzyść, nie wydaje się prawdopodobne, aby te wysiłki zakończyły się sukcesem.

„Mają dwie lub trzy konstytucyjne ścieżki prawne” - powiedział Dershowitz. Pierwszy z nich dotyczył sprawy poza Pensylwanią, gdzie Republikanie walczą z orzeczeniem sądu stanowego, które wydłużyło termin przyjmowania nadsyłanych kart do głosowania poza określony przez prawo stanowe. Dershowitz powiedział, że argument, że sąd uzurpował sobie władzę ustawodawczą, może być zwycięski przed Sądem Najwyższym.

Duży problem z tymi przypadkami polega na tym, że nie oddają one wystarczająco dużej liczby głosów, aby pokonać obecną przewagę Bidena w Pensylwanii, a zatem nie pomogłyby Trumpowi wygrać wybory.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.