Saturday, November 7, 2020

Wybory w USA: Jeszcze poczekamy na wyniki. "Błędy w oprogramowaniu" w Michigan


 Przewodnicząca partii Republikańskiej w Michigan mówi, że "usterka" oprogramowania przyniosła tysiące głosów Republikanów jako Demokratów ale, stanowy sędzia odrzucił w czwartek pozew z kampanii Trumpa, aby wstrzymać liczenie głosów w Michigan.

Detroit Free Press donosi, że w hrabstwie Antrim użyto sprzętu Dominion Voting Systems. Wyniki są przechowywane na kartach komputerowych w obwodach, a następnie przesyłane do innego komputera przez okręgowych urzędników wyborczych. Urzędniczka hrabstwa powiedziała Free Press, że nie jest jasne, czy to był ludzki błąd czy usterka (Hmmm). Błąd został odkryty, ponieważ zwycięstwo Demokratów było niezgodne z konserwatywnymi skłonnościami hrabstwa. Ręczna weryfikacja potwierdziła błąd. Innymi słowy Republikanie mieli szczęście, że to zauważyli.

„To naturalne, że zastanawiamy się, czy podobne problemy mogły wystąpić w innych jurysdykcjach, które używają tej samej maszyny."

Naturalne dla normalnych ludzi ale nie dla mediów. Dla przykładu CNN wyśmiewa, dosłownie, jakiekolwiek protesty twierdząc, że nie ma żadnych dowodów na jakiekolwiek problemy z wyborami i wzywa Republikanów i Trumpa do zrobienie jedynie słusznej rzeczy dla dobra USA.