Thursday, December 17, 2020

Kongres zbliża się do umowy na pomoc na koronawirusa, która może obejmować drugą rundę czeków


 Przywódcy Kongresu zbliżają się do długo oczekiwanej ustawy o pomocy związanej z koronawirusem, która mogłaby obejmować drugą rundę bezpośrednich czeków dla milionów Amerykanów, którzy wciąż odczuwają skutki recesji wywołanej pandemią.

Oczekuje się, że omawiany pomoc, który będzie kosztować około 900 miliardów dolarów, wykluczy dwie z najbardziej spornych kwestii: finansowanie dla władz stanowych i lokalnych oraz tarczę odpowiedzialności dla przedsiębiorstw przed procesami sądowymi związanymi z koronawirusem.

Trwają dyskusje o dodaniu kolejnej rundyi bodźców do pakietu. Nie jest jasne, czy płatności będą odpowiadały wielkości czeków w marcowej ustawie CARES, która dała 1200 dolarów dorosłym zarabiającym mniej niż 99000 dolarów i 500 dolarów dla dzieci w wieku poniżej 17 lat. Administracja Trumpa wcześniej proponowała wysyłanie czeków stymulacyjnych na 600 dolarów jako sposób na uspokojenie zaniepokojonych deficytem Republikanów.

Kongres zaledwie kilka dni na sfinalizowanie pakietu pomocowego, zatwierdzenie go w obu izbach i wysłanie na biurko Trumpa w celu podpisania.