On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, December 27, 2020

Trump nie podpisał ustawy pomocowej, zasiłki dla bezrobotnych wygasły


 Programy dla bezrobotnych, z których korzysta około 14 milionów ludzi, wygasły w niedzielę rano ponieważ prezydent Trump zdecydował się nie podpisać ustawy o ogromnej pomocy na wypadek koronawirusa o wartości 900 miliardów dolarów, którą Kongres w przytłaczającej większości przegłosował.

Prezydent wezwał ustawodawców do podniesienia przewidzianych w ustawie czeków ulgowych dla Amerykanów z 600 do 2000 dolarów, ale Republikanie w Izbie Reprezentantów odrzucili tę próbę w czwartkowym głosowaniu.

„Zwiększcie płatności dla ludzi, pozbądźcie się 'wieprzowiny'” - nalegał Trump, powtornie przesyłając swoje wtorkowe wideo, w którym zaatakował Kongres za wypchanie przesłanej mu ustawy wartej 1,4 biliona dolarów rządowymi funduszami pomocy finansowej dla obcych krajów, podczas gdy Amerykanie cierpią w domu.

Już wczoraj było widać z wywiadów z kongresmenami i senatorami partii Demokratycznej, że Demokraci chętnie podnieśli by wysokość czeków do 2000 dolarów ale bez rezygnacji z jakiegokolwiek innego programu w ustawie, ustawie która w zasadzie nie zasługuje na miano ustawy pomocowej skoro mniej niż 10 procent jej wartości było przeznaczone na ta pomoc, tylko po to aby zaatakować sceptycznych Republikanów.