Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Saturday, January 23, 2021

Cudowne wycofanie pandemii. W dużych miastach jedzenie wewnątrz będzie OK


 Kilka amerykańskich miast i stanów, rządzonych przez Demokratów, ogłosiło plany zniesienia ograniczeń dotyczących spożywania posiłków w barach i restauracjach - nastąpi to w niecały tydzień po zmianie w Białym Domu. 

Oczekuje się, że zniesienie ograniczeń na szczeblu lokalnym zapewni lokalnym gospodarkom ożywienie w pierwszych dniach administracji Bidena po miesiącach dławiących biznesów zamknięć, gdy prezydentem był Trump.

Już chyba nie potrzeba lepszych dowodów na to, że często niepotrzebne lockdown-y były podyktowane polityka i ze Demokraci są zdolni do zniszczenia gospodarki jeśli to im pomoże wygrać wybory.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.