Wednesday, February 3, 2021

Jest propozycja dziennej grzywny w wysokości 100 000 dolarów firm Big Tech, które blokują kandydatów na stanowiska polityczne


 We wtorek republikański gubernator Florydy Ron DeSantis wziął za cel największe firmy technologiczne które scharakteryzował jako grupę „monopolistycznych platform komunikacyjnych” w oparciu o sposób, w jaki regulują dyskurs publiczny.

„Platformy te zmieniły się z neutralnych, które zapewniały Amerykanom swobodę wypowiedzi, w organy egzekwujące preferowane narracje” - powiedział DeSantis podczas konferencji prasowej. „W konsekwencji platformy te odgrywają coraz bardziej decydującą rolę w wyborach i mają negatywny wpływ na Amerykanów, którzy nie zgadzają się z ortodoksyjnymi zwolennikami wielkiego kartelu technologicznego”.

Starając się trzymać Big Tech z dala od sfery politycznej, DeSantis zaproponował szereg środków, w tym grzywnę w wysokości 100 000 USD dziennie dla firm, które blokują kandydatów na stanowiska polityczne. Dodatkowo działania podejmowane przez firmy w celu skutecznej promocji kandydata będą uznawane za finansowy wkład w kampanię.