KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Sunday, February 14, 2021

Zamknięcie przez Bidena rurociągu Dakota Access spowodowałoby gwałtowny wzrost cen żywności


 Administracja Bidena już niedługo zadecyduje o losie rurociągu Dakota Access, który został zatwierdzony przez byłego prezydenta Donalda Trumpa w 2017 roku po tym, jak nie zgodził się na to prezydent Barack Obama, po orzeczonej przez sąd rewizji środowiskowej.

Ponad 200 celebrytów, a ich głos bardziej się liczy niż głos tysięcy pracowników, wysłało ostatnio list do Bidena, prosząc go o trwałe zamknięcie rurociągu ze względu na jego wpływ na środowisko i rdzenną ludność zamieszkującą ten obszar.

Rurociąg Dakota Access codziennie transportuje 570 000 baryłek ropy naftowej z Bakken Shale w Północnej Dakocie przez Południową Dakotę, stanie Iowa, do terminalu naftowego w Illinois. Według operatora Energy Transfer Partners jest to najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób transportu ropy.

Ekonomistka rolnictwa, Elaine Kub, napisała w dokumentach prawnych zeszłej jesieni, że zamknięcie rurociągu Dakota Access kosztowałoby rolników z "Kukurydzianego Zagłębia" (Corn Belt) ponad 1 miliard dolarów rocznych przychodów i „podniosłoby koszty żywności dla konsumentów”, ponieważ ropa zajęłaby kluczowe miejsce w wagonach kolejowych potrzebnych do transportu produktów rolnych na duże odległości. Transport kukurydzy z Minneapolis do Portland kosztuje 1,31 dolara za buszel koleją, ale kosztowałby 3,84 dolara ciężarówką, powiedziała Kub.

Możliwość wyższych cen surowców nie pozostała niezauważona na Wall Street, gdzie mówi się teraz o hossie z powodu działań klimatycznych Bidena.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.