On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Sunday, February 14, 2021

Zamknięcie przez Bidena rurociągu Dakota Access spowodowałoby gwałtowny wzrost cen żywności


 Administracja Bidena już niedługo zadecyduje o losie rurociągu Dakota Access, który został zatwierdzony przez byłego prezydenta Donalda Trumpa w 2017 roku po tym, jak nie zgodził się na to prezydent Barack Obama, po orzeczonej przez sąd rewizji środowiskowej.

Ponad 200 celebrytów, a ich głos bardziej się liczy niż głos tysięcy pracowników, wysłało ostatnio list do Bidena, prosząc go o trwałe zamknięcie rurociągu ze względu na jego wpływ na środowisko i rdzenną ludność zamieszkującą ten obszar.

Rurociąg Dakota Access codziennie transportuje 570 000 baryłek ropy naftowej z Bakken Shale w Północnej Dakocie przez Południową Dakotę, stanie Iowa, do terminalu naftowego w Illinois. Według operatora Energy Transfer Partners jest to najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób transportu ropy.

Ekonomistka rolnictwa, Elaine Kub, napisała w dokumentach prawnych zeszłej jesieni, że zamknięcie rurociągu Dakota Access kosztowałoby rolników z "Kukurydzianego Zagłębia" (Corn Belt) ponad 1 miliard dolarów rocznych przychodów i „podniosłoby koszty żywności dla konsumentów”, ponieważ ropa zajęłaby kluczowe miejsce w wagonach kolejowych potrzebnych do transportu produktów rolnych na duże odległości. Transport kukurydzy z Minneapolis do Portland kosztuje 1,31 dolara za buszel koleją, ale kosztowałby 3,84 dolara ciężarówką, powiedziała Kub.

Możliwość wyższych cen surowców nie pozostała niezauważona na Wall Street, gdzie mówi się teraz o hossie z powodu działań klimatycznych Bidena.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.