On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, March 10, 2021

Kryzys na południowej granicy, 100 tysięcy migrantów zatrzymanych w lutym


 Senatorowie wezwali Bidena do działania kilka godzin po tym, jak Fox News poinformował, że nie dająca sobie rady straż graniczna zamknęła trzy punkty kontrolne w Arizonie. Liczba dzieci-migrantów przetrzymywanych w federalnych placówkach granicznych potroiła się do 3250 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a wiele z nich przetrzymywano dłużej niż trzy dni dozwolone przez prawo.

„Ile jeszcze potrzeba administracji Bidena, aby przyznać, że na granicy panuje kryzys?” - senator Ted Cruz napisał na Twitterze.

Biden zmienił szereg polityk imigracyjnych z czasów Trumpa w pierwszych tygodniach swojej administracji. Mimo zmian, jego rzeczniczka prasowa, Jen Psaki, powiedziała, że „większość” ludzi przybywających na granicę jest zawracana.

Źródła w straży granicznej ostrzegły, że decyzja o zamknięciu punktów kontrolnych może osłabić wysiłki przeciwko handlowi ludźmi i umożliwić przemytnikom łatwiejszy dostęp do granicy.