On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, March 5, 2021

Wall Street Journal: Doradcy Cuomo zmienili raport dotyczący zgonów z powodu koronawirusa w domach opieki


 Wszystko wskazuje na to, ze seksualny skandal, prawdziwy lub nie, rozpętany wokół gubernatora Cuomo ma za zadanie odwrócenie uwagi od jeszcze większego i potencjalnie kryminalnego skandalu. Skandal seksualny po kilku tygodniach bez względu na jego wynik można wyciszyć lub "zamieść pod dywan". Działań o podłożu kryminalnym już nie. Tym bardziej jeśli kontrolowany przez Demokratów Departament Sprawiedliwości nie będzie miał wyjścia i będzie musiał zbadać tą sprawę.

Najwyżsi doradcy gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo wpłynęli na stanowych urzędników zdrowia, aby usunęli dane z publicznego raportu, który wykazał, że liczba zgonów w domach opieki w związku z koronawirusem w stanie przekroczyła liczbę wcześniej potwierdzoną przez administrację, podaje bombowy raport. 

Szczegóły dotyczące lipcowego raportu zostały ujawnione w czwartek wieczorem w artykule opublikowanym po raz pierwszy przez The Wall Street Journal.

Raport końcowy koncentrował się tylko na mieszkańcach domów opieki, którzy zmarli w tych placówkach i nie uwzględniał mieszkańców domów opieki, którzy zostali przeniesieni do szpitali po zachorowaniu, donosi Journal.

Oznacza to, że zgłoszona przez stan liczba 6 432 zgonów mieszkańców domów opieki była znacznie niższa niż faktyczna liczba zgonów (15 000 plus) w domach opieki - podały gazecie źródła posiadające wiedzę na temat przygotowania raportu stanowego.

10 lutego tego roku, doradczyni Cuomo, Melissa DeRosa, powiedziała ustawodawcom stanowym, że urzędnicy stanowi opóźnili publikację danych dotyczących domów opieki w zeszłym roku, obawiając się wówczas, że może to wywołać federalne dochodzenie ze strony administracji Trumpa. W sierpniu ubiegłego roku Wydział Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości zaczął szukać danych z Nowego Jorku i innych stanów, podał dziennik.

Doniesienia o rozbieżnościach w liczbie zgonów związanych z koronawirusem w stanowych domach opieki wywołały ostrą krytykę pod adresem Cuomo, który początkowo zyskał pochwałę lewicowych mediów (które nawet promowały szybko napisaną przez niego książkę na ten temat) za sposób obchodzenia się z koronawirusem - mimo że stan Nowy Jork był epicentrum epidemii w USA.