Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Friday, March 5, 2021

Wall Street Journal: Doradcy Cuomo zmienili raport dotyczący zgonów z powodu koronawirusa w domach opieki


 Wszystko wskazuje na to, ze seksualny skandal, prawdziwy lub nie, rozpętany wokół gubernatora Cuomo ma za zadanie odwrócenie uwagi od jeszcze większego i potencjalnie kryminalnego skandalu. Skandal seksualny po kilku tygodniach bez względu na jego wynik można wyciszyć lub "zamieść pod dywan". Działań o podłożu kryminalnym już nie. Tym bardziej jeśli kontrolowany przez Demokratów Departament Sprawiedliwości nie będzie miał wyjścia i będzie musiał zbadać tą sprawę.

Najwyżsi doradcy gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo wpłynęli na stanowych urzędników zdrowia, aby usunęli dane z publicznego raportu, który wykazał, że liczba zgonów w domach opieki w związku z koronawirusem w stanie przekroczyła liczbę wcześniej potwierdzoną przez administrację, podaje bombowy raport. 

Szczegóły dotyczące lipcowego raportu zostały ujawnione w czwartek wieczorem w artykule opublikowanym po raz pierwszy przez The Wall Street Journal.

Raport końcowy koncentrował się tylko na mieszkańcach domów opieki, którzy zmarli w tych placówkach i nie uwzględniał mieszkańców domów opieki, którzy zostali przeniesieni do szpitali po zachorowaniu, donosi Journal.

Oznacza to, że zgłoszona przez stan liczba 6 432 zgonów mieszkańców domów opieki była znacznie niższa niż faktyczna liczba zgonów (15 000 plus) w domach opieki - podały gazecie źródła posiadające wiedzę na temat przygotowania raportu stanowego.

10 lutego tego roku, doradczyni Cuomo, Melissa DeRosa, powiedziała ustawodawcom stanowym, że urzędnicy stanowi opóźnili publikację danych dotyczących domów opieki w zeszłym roku, obawiając się wówczas, że może to wywołać federalne dochodzenie ze strony administracji Trumpa. W sierpniu ubiegłego roku Wydział Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości zaczął szukać danych z Nowego Jorku i innych stanów, podał dziennik.

Doniesienia o rozbieżnościach w liczbie zgonów związanych z koronawirusem w stanowych domach opieki wywołały ostrą krytykę pod adresem Cuomo, który początkowo zyskał pochwałę lewicowych mediów (które nawet promowały szybko napisaną przez niego książkę na ten temat) za sposób obchodzenia się z koronawirusem - mimo że stan Nowy Jork był epicentrum epidemii w USA.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.