On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, April 25, 2021

Odbicie amerykańskiej gospodarki zbyt szybkie dla administracji Bidena


 W zeszłym roku Joe Biden i jego chór medialny twierdzili, że amerykańska gospodarka bardzo ucierpiała z powodu rzekomego niewłaściwego zarządzania pandemią przez administrację Trumpa. Czasami posuwali się nawet do fałszywego twierdzenia, że gospodarka Stanów Zjednoczonych jest w gorszej sytuacji niż gospodarka europejska. Biden objął urząd najwyraźniej nadal w złudzeniu, że gospodarka jest w poważnych tarapatach, a jego wczesny plan odzwierciedlał przekonanie, że konieczne są ogromne wydatki rządowe, aby Stany Zjednoczone powróciły na ścieżkę dobrobytu.

Dlatego dla administracji Bidena jest bardzo niewygodne to, że gospodarka rozwija się teraz szybko. Opublikowane w piątek nowe dane o sprzedaży domów pokazały, że Amerykanie kupują domy w tempie niespotykanym od szczytu bańki mieszkaniowej w 2006 r. 

Budowa domów jest pracochłonna i angażuje pełną gamę pracowników, od niewykwalifikowanej młodzieży po wysoko wykwalifikowanych rzemieślników. Domy muszą być wyposażone w sprzęt AGD, meble, a często nawet w nowe samochody. Więc kiedy rynek nowych domów kwitnie, wyzwala energię w całej gospodarce.

To bardzo dobra wiadomość dla Stanów Zjednoczonych i zwykle można się spodziewać, że prezydent będzie mówił o lepszym niż oczekiwano wzroście. Ale nie o tym słyszymy od administracji Bidena z tego prostego powodu, że komplikuje to sprawę jej dużych planów wydatków rządowych. 

- Na podstawie artykułu w Breitbart News.