Wednesday, April 7, 2021

Wiceprezydent Kamala Harris robi wszystko tylko nie to o co poprosił prezydent Biden, czyli zająć się kryzysem na granicy


 Już minęło 14 dni bez konferencji prasowej od momentu, gdy wiceprezydent Harris otrzymała role w kryzysie granicznym. Miała miedzy innymi pracować z innymi krajami w celu rozwiązania problemu migracji i powrotu migrantów do ich krajów pochodzenia.

Wiceprezydent unika wizyty na granicy między USA i Meksykiem - lub konferencji prasowej na temat jej obowiązków związanych z granicami - pomimo wizyty w południowej Kalifornii w weekend wielkanocny.

W ubiegły weekend odwiedziła swój dom w Los Angeles, gdzie upiekła „piękną” pieczeń wieprzową i zrobiła ryż z groszkiem, jak powiedziała „Los Angeles Times”.

W poniedziałek przebywała w Oakland, aby promować plan infrastruktury Bidena i odwiedzać lokalne firmy. Podczas tej wizyty udzieliła wsparcia gubernatorowi Kalifornii Gavinowi Newsomowi w jego wysiłkach na rzecz uniknięcia odwołania przez wyborców z urzędu, donosi gazeta.

We wtorek odwiedziła Chicago, aby pochwalić wysiłki Bidena w zakresie szczepień i wezwała mieszkańców, aby zaszczepili się przeciwko COVID-19. Jej wizyta miała miejsce tego samego dnia, w którym Biden polecił stanom otwarcie prawa do szczepień dla wszystkich osób w wieku 16 lat i starszych od 19 kwietnia - przesuwając jego termin o dwa tygodnie.

Trudno sobie wyobrazić podróż do bardziej oddalonego miejsca od granicy z Meksykiem, ale może pani Harris myśli, że problem jest na granicy z Kanadą.