On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, May 27, 2021

Dlaczego Biały Dom zamknął dochodzenie w sprawie pochodzenia COVID?


Pytanie tygodnia: Dlaczego Biały Dom zamknął dochodzenie rozpoczęte przez administrację Trumpa w sprawie pochodzenia COVID?

Fox News: "Joe Biden chce, żebyś wiedział, że nagle, zaczął się lekko zaciekawiać, skąd wzięła się ta pandemia. Okazuje się, że wirus prawdopodobnie nie pochodzi z Omahy. Joe Biden nie może więcej, powiedzieć. Ale wyznaczył do sprawy kilku ze swoich najlepszych szpiegów - super szpiegów z tak zwanej „społeczności wywiadowczej” - i obiecali, że w pewnym momencie złożą raport."

Podczas przesłuchania w Kongresie wyżsi urzędnicy z National Institutes of Health dostali bardzo trudne pytania:

Senator Kennedy: Dlaczego wy, panowie i panie, przyspieszyliście dochodzenie poprzedniej administracji w sprawie pochodzenia koronawirusa i czy mógł on wyjść z laboratorium w Wuhan?

Dr. Fauci: My nie ponagliliśmy niczego. Nie jestem pewien, co masz na myśli, mówiąc „przyspieszenie”, ale nie mamy na to wpływu.

Sen. Kennedy: Departament Stanu ponaglił badania poprzedniej administracji.

Fauci: Ale to nie ma nic wspólnego z National Institutes of Health

Sen. Kennedy: Więc nie konsultowali się z wami?

Fauci: Nie.

Sen. Kennedy: Czy konsultowali się z tobą, doktorze Collins?

Dr. Collins: Czytałem o tym w prasie dziś rano.

Sen. Kennedy: Po prostu ponaglili to bez rozmowy z ekspertami? (cisza) Nie chcecie na to odpowiedzieć, prawda?

Tak więc nadal nie wiemy, dlaczego Biały Dom zakończył wielomiesięczne dochodzenie w sprawie głównej kwestii,czy wirus uciekł z laboratorium. Nie wiemy też, co ustalono w dochodzeniu przed jego zamknięciem.

Ale mamy kilka poszlak na ten temat. Arkusz informacyjny tzw. "fact sheet" wydany przez Departament Stanu w ostatnich dniach poprzedniej administracji mówi nam, że kilku badaczy z Instytutu Wirusologii Wuhan poważnie zachorowało jesienią 2019 r. „z objawami zgodnymi zarówno z COVID-19, jak i powszechną chorobą sezonową”. Trzech z nich trafiło do szpitala.

Więc dlaczego nie wiemy więcej? Cóż, według Davida Ashera potężne siły w obecnym Departamencie Stanu nie chciały wiedzieć więcej. Nie chcieli dalej zadawać pytań.

/Na postawie tekstu Tuckera Carlsona./