On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, May 14, 2021

Mieszane wiadomości. W pełni zaszczepieni ludzie mogą pozbywać się masek w pomieszczeniach, dystansując fizycznie. Na pewno?


 Osoby, które są w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi, nie muszą już nosić masek w pomieszczeniach lub na zewnątrz ani na odległość fizyczną na dużych lub małych zgromadzeniach - ogłosiła dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dr Rochelle Walensky podczas briefingu w Białym Domu COVID-19 w czwartek.

CNN, radio i telewizja informowały o tym wczoraj przez praktycznie cały dzień głęboko grzebiąc informacje, ze ceny benzyny w niektórych stanach na Wschodnim Wybrzeżu wzrosły 2-krotnie do 7 dolarów za galon z 2.80 w zeszłym tygodniu. 

Wszyscy się cieszą, że już nie musimy nosić masek w pomieszczeniach

ale...

Nie tak prędko. Nie wiem jak jest w innych stanach ale w Connecticut przepisy wcale się nie zmieniły. Oto obowiązująca informacja z 12 maja:

Wymogi dotyczące masek i zakrycia twarzy: Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym nr 7NNN, maski lub osłony twarzy z materiału, które zakrywają nos i usta, muszą być noszone w miejscach publicznych, a odległość sześciu stóp jest nieunikniona, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie dotyczy to nikogo, dla kogo byłoby to sprzeczne z ich zdrowiem ze względu na stan zdrowia. Wytyczne dotyczące okrywania twarzy zostały wydane przedsiębiorstwom stanowym.

Gubernator Ned Lamont powiedział, że Connecticut postępuje zgodnie z wytycznymi CDC, kończąc mandat dotyczący masek wewnętrznych dla osób, które są w pełni zaszczepione od 19 maja. 

I bądź tu mądry.