77th anniversary of the Warsaw Uprising


 The Warsaw Uprising broke out 77 years ago. Let's pay tribute to its participants by celebrating the whole month of August as a Home Army Month.


Tuesday, June 22, 2021

Lewica dąży do zamknięcia kolejnego rurociągu, ale rdzenni amerykańscy liderzy biznesu bronią budowy

Budowa rurociągu

 Matt Gordon, wiceprezes rodzinnej firmy budowlanej w Mahnomen w Minnesocie i członek plemienia White Earth Nation, był zaniepokojony, gdy protestujący przeciwko rurociągowi – niektórzy twierdzili, że wypowiadają się w imieniu rdzennych Amerykanów – zdewastowali sprzęt jego firmy.

Gordon Construction należy do rodzimych firm, które zawarły kontrakty z kanadyjską firmą energetyczną Enbridge na budowę 3 linii, rurociągu transportującego ropę z Kanady do Stanów Zjednoczonych. Jednak aktywiści klimatyczni – ośmieleni zatrzymaniem rurociągu Keystone XL – wzięli sobie tą linie na celownik.

Według Enbridge na początku tego miesiąca setki aktywistów zjechało na plac budowy, a wielu z nich zdewastowało sprzęt budowlany, włamało się do przyczep budowlanych, uszkodziło zabezpieczenia środowiskowe mające na celu kontrolę erozji i próbowało uwięzić pracowników podczas zajmowania placu budowy.

"Nasi przeciwnicy zasłaniają się rdzennymi Amerykanami. Ale większość protestujących to biali. 3 Linia przyniosła indiańskim rezerwatom miliony dolarów," powiedział Gordon.

Według Enbridge, ponad 500 rdzennych Amerykanów jest częścią siły roboczej Line 3, a projekt może przynieść korzyści małym firmom należącym do rdzennych Amerykanów w regionie, z łącznie 5200 miejscami pracy w budownictwie.

To jest najlepszy przykład tego, że Lewica tak bardzo chce bronić "maluczkich", że jest skłonna zniszczyć ich male biznesy lub biznesy które dają im prace a chroni duże korporacje które dają granty na udowadnianie wyższości socjalizmu nad wszystkim innym. 

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.