Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Saturday, July 3, 2021

Litwa ogłasza stan wyjątkowy w związku z bliskowschodnimi migrantami z Białorusi


 W związku z rosnącym napływem nielegalnych migrantów z Białorusi, Litwa ogłosiła w piątek wieczorem stan wyjątkowy. Premier Ingrida Szimonyte wyjaśniła, że było to konieczne ze względów logistycznych.

W tym roku 938 osób próbowało nielegalnie dostać się na Litwę z Białorusi; liczba ta jest 12 razy wyższa niż w całym 2020 roku. Ponad połowa z nich pochodzi z Iraku, a reszta z Iranu, Syrii, Gwinei, Turcji i Sri Lanki.

„Łukaszenko stara się wykorzystać migrację jako broń, aby osłabić naszą determinację w zakresie sankcji” – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis. „Awaryjne czy nie – to nie przejdzie!”

Aleksander Łukaszenka, cytowany przez państwową agencję informacyjną Biełta, powiedział w piątek, że jego kraj, zagrożony sankcjami Zachodu, nie ma środków na zatrzymanie nielegalnych migrantów.

„Szczerze mówiąc, nie będziemy dłużej trzymać tych, których dusicie w Afganistanie, Iranie, Iraku. Z powodu waszych sankcji nie mamy ani pieniędzy, ani siły, aby to zrobić” – powiedział Łukaszenka podczas obchodów Święta Niepodległości.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen obiecała w piątek wsparcie dla Litwy. "Jedno jest pewne: wasze zmartwienia i wasze problemy na Litwie to problemy europejskie. Chciałam to mocno wyrazić, naprawdę stoimy po waszej stronie w tym trudnym czasie" - zapowiedziała.

Jak ci migranci trafiają na Białoruś ze wszystkimi tymi krajami, w tym z Rosją, po drodze? Działająca teoria głosi, że jest to część operacji KGB mającej na celu destabilizację państw bałtyckich. Jak pisaliśmy kilka dni temu, Litwa obawia się również , że wśród tych migrantów mogą być może rosyjskie „zielone ludziki” podobne do tych, których użyto na Ukrainie. 

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.