On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Friday, August 20, 2021

Administracja Bidena rozważa naloty w Afganistanie wymierzone w sprzęt produkcji amerykańskiej


 Administracja Bidena podobno rozważa przeprowadzenie nalotów na samoloty produkcji amerykańskiej i inny duży sprzęt dostarczony armii afgańskiej, który został przejęty przez talibów po zdobyciu przez nich kraju.

Opcja militarna – która nie została jeszcze wykluczona – wiąże się z obawami, że samoloty, pojazdy i broń mogą zostać wykorzystane do zabijania afgańskich cywilów lub wpaść w ręce grup bojowników i przeciwników USA, takich jak Państwo Islamskie, Rosja i Chiny. obecni i byli urzędnicy amerykańscy powiedzieli Reuterowi.

Według agencji Reutera pojawiły się wcześniejsze filmy pokazujące talibskich bojowników sprawdzających linie pojazdów i otwierających skrzynie z bronią palną, sprzętem komunikacyjnym i dronami.

Ale urzędnicy stwierdzili, że istnieje obawa, że naloty na sprzęt sprowokowałyby talibów w czasie, gdy USA wciąż próbują ewakuować ludzi z lotniska w Kabulu.

Inny urzędnik USA, powołując się na niedawną ocenę wywiadu, powiedział Reuterowi, że podejrzewa się, że talibowie przechwycili ponad 2000 pojazdów opancerzonych, takich jak amerykańskie Humvee, i do 40 samolotów, w tym prawdopodobnie śmigłowce UH-60 Black Hawk.

„Widzieliśmy już bojowników talibów uzbrojonych w broń produkcji amerykańskiej, którą przejęli od sił afgańskich” – powiedział Reuterowi republikanin z Teksasu Michael McCaul, który jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów. „Stwarza to poważne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych i naszych sojuszników”.

Bardziej bezpośrednim problemem wydaje się być część sprzętu, który jest łatwiejszy w użyciu, taki jak gogle noktowizyjne, donosi Reuters.

Dodaje, że od 2003 r. Stany Zjednoczone przekazały siłom afgańskim ponad 600 000 sztuk broni, w tym karabiny szturmowe M16, 162 000 sztuk sprzętu komunikacyjnego i 16 000 gogli noktowizyjnych.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.