On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, August 4, 2021

Gubernator stanu Nowy Jork zmuszany do rezygnacji, ale nie bardzo


 Andre Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork który już dawno powinien być wyrzucony ze stanowiska stanął w obliczu udowodnionych już przypadków molestowania swoich podwładnych. Cuomo, ten sam który przez głupie zarządzenia oskarżany jest o spowodowanie śmierci tysięcy pensjonariuszy domów starców w pierwszych miesiącach epidemii, ale chroniony przez partie Demokratyczną i stacje CNN, nadal pozostaje na swoim stanowisku. Prywatnie mówi się, że jako jeden z najbardziej wpływowych polityków ma szanse zostać prezydentem. Gubernator Cuomo uznał więc, że wystarczy przeprosić i udawać, że to nieporozumienie i jego akcje były zle zrozumiane.

Charlotte Bennett, jedna z kobiet, które oskarżyły gubernatora Nowego Jorku o molestowanie seksualne, w odpowiedzi na nowy raport prokuratora szczegółowo opisała liczne zarzuty dotyczące molestowania seksualnego i zaatakowała jego publiczną odpowiedź na zarzuty.

„Publicznie wolałby udawać głupka. Prywatnie wie, że molestował seksualnie pracowników. I myślę, że łatwiej mu jest wytłumaczyć jego zachowanie publicznie, mówiąc, że doszło do nieporozumienia” – powiedziała Bennett.

Bennett odmówiła również przyjęcia jego przeprosin.

„Przyjęcie odpowiedzialności oznacza ustąpienie, więc mu nie wierzę” – powiedział Bennett. „Nie chcę przeprosin. To nie jest konieczne. Jest fałszywe, a jego propagandowy film był nie tylko niewygodny i nieodpowiedni, ale wręcz dziwny i niepotrzebny”.

We wtorek w raporcie prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, stwierdzono, że Cuomo molestował seksualnie wiele kobiet z naruszeniem prawa federalnego i stanowego. Obecnie Cuomo boryka się z kilkoma wezwaniami do rezygnacji zarówno ze strony polityków republikańskich, jak i demokratycznych. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i prezydent Joe Biden wezwali go do rezygnacji. Te naciski są jakieś słabe i nie wiarygodne, bo Cuomo odmawia rezygnacji twierdząc, że to tylko jedno wielkie nieporozumienie.