Wednesday, August 4, 2021

Gubernator stanu Nowy Jork zmuszany do rezygnacji, ale nie bardzo


 Andre Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork który już dawno powinien być wyrzucony ze stanowiska stanął w obliczu udowodnionych już przypadków molestowania swoich podwładnych. Cuomo, ten sam który przez głupie zarządzenia oskarżany jest o spowodowanie śmierci tysięcy pensjonariuszy domów starców w pierwszych miesiącach epidemii, ale chroniony przez partie Demokratyczną i stacje CNN, nadal pozostaje na swoim stanowisku. Prywatnie mówi się, że jako jeden z najbardziej wpływowych polityków ma szanse zostać prezydentem. Gubernator Cuomo uznał więc, że wystarczy przeprosić i udawać, że to nieporozumienie i jego akcje były zle zrozumiane.

Charlotte Bennett, jedna z kobiet, które oskarżyły gubernatora Nowego Jorku o molestowanie seksualne, w odpowiedzi na nowy raport prokuratora szczegółowo opisała liczne zarzuty dotyczące molestowania seksualnego i zaatakowała jego publiczną odpowiedź na zarzuty.

„Publicznie wolałby udawać głupka. Prywatnie wie, że molestował seksualnie pracowników. I myślę, że łatwiej mu jest wytłumaczyć jego zachowanie publicznie, mówiąc, że doszło do nieporozumienia” – powiedziała Bennett.

Bennett odmówiła również przyjęcia jego przeprosin.

„Przyjęcie odpowiedzialności oznacza ustąpienie, więc mu nie wierzę” – powiedział Bennett. „Nie chcę przeprosin. To nie jest konieczne. Jest fałszywe, a jego propagandowy film był nie tylko niewygodny i nieodpowiedni, ale wręcz dziwny i niepotrzebny”.

We wtorek w raporcie prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, stwierdzono, że Cuomo molestował seksualnie wiele kobiet z naruszeniem prawa federalnego i stanowego. Obecnie Cuomo boryka się z kilkoma wezwaniami do rezygnacji zarówno ze strony polityków republikańskich, jak i demokratycznych. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i prezydent Joe Biden wezwali go do rezygnacji. Te naciski są jakieś słabe i nie wiarygodne, bo Cuomo odmawia rezygnacji twierdząc, że to tylko jedno wielkie nieporozumienie.