On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Sunday, August 22, 2021

Pentagon zmusza komercyjne linie lotnicze do pomocy w ewakuacji z Afganistanu


 Departament Obrony zmusi komercyjne linie lotnicze do pomocy w ewakuacji Afgańczyków i personelu USA z Afganistanu. To jest trzeci raz, kiedy USA aktywowały tak zwaną Cywilną Rezerwową Flotę Powietrzną (CRAF).

Wykorzystanych zostanie osiemnaście samolotów, 3 z American Airlines, 3 z Delta Air Lines, 3 z Atlas Air, 3 z Omni Air, 2 z Hawaiian Airlines i 4 z United Airlines. Jak powiedział sekretarz prasowy Pentagonu John Kirby, samoloty nie polecą na międzynarodowe lotnisko Hamida Karzaja w Kabulu, ale będą przewozić ludzi z „tymczasowych bezpiecznych lotnisk i tymczasowych baz”.

Linie lotnicze otrzymają rekompensatę. Kirby powiedział, że Pentagon „nie przewiduje większego wpływu na loty komercyjne” w wyniku aktywacji floty.

To już trzeci raz, kiedy flota została aktywowana. Pierwsza miała miejsce podczas operacji Pustynna Tarcza i Pustynna Burza w latach 1990-1991, a druga podczas operacji Iraqi Freedom w latach 2002-2003.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.