On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Wednesday, September 29, 2021

Nikt nie jest winny katastrofalnego wycofania z Afganistanu, z wyjątkiem tego co się 'wychylił'


 Najwyżsi rangą generałowie rekomendowali pozostawienie 2500 amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, mimo że Biden twierdził, że nikt mu o tym nie powiedział.

Sekretarz obrony Lloyd Austin, przewodniczący połączonych szefów sztabów gen. Mark Milley i szef dowództwa centralnego USA gen. Kenneth F. McKenzie wracają w środę na Capitol Hill, aby złożyć swoje drugie zeznania w sprawie wycofania się administracji Bidena z Afganistanu – tym razem przed Komisją Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów.

Zeznania Millleya i McKenziego postawiły we wtorek Biały Dom w defensywie po tym, jak zeznali, że oceniali, że USA powinny utrzymać obecność co najmniej 2500 żołnierzy w Afganistanie, pomimo twierdzeń prezydenta Bidena, że było inaczej.

McKenzie zeznał, że „zalecił utrzymanie 2500 żołnierzy w Afganistanie”. McKenzie powiedział, że wydał podobną rekomendację jesienią 2020 roku za administracji Trumpa mówiąc, że w tym czasie zalecał USA utrzymanie co najmniej 4000 żołnierzy.

„Byłoby to niewiarygodnym aktem politycznego nieposłuszeństwa, gdyby oficer podał się do dymisji, ponieważ moja rada nie została przyjęta” – powiedział Millley. „Ten kraj nie chce, aby generałowie zastanawiali się, jakie rozkazy zamierzamy przyjąć i wykonać, czy nie. To nie jest nasza praca”.

"Nie odwrócę się plecami – nie mogą zrezygnować" – powiedział Millley. "Więc nie zamierzam zrezygnować. Nie ma mowy."

"Jeśli rozkazy są nielegalne, to jesteśmy w innym miejscu" – powiedział Millley. "Ale jeśli rozkazy władz cywilnych są legalne, zamierzam je wykonać".

To jest bardzo ciekawe podejście do sprawy bo to jest ten sam general który rozważał, w porozumieniu z Nancy Pelosi, odsuniecie od władzy Trumpa jeśli ten odmówi przekazania władzy oraz zapewnił władze Chin, ze on osobiście ich ostrzeże jeśli Trump wyda rozkaz ataku co samo w sobie powinno być traktowane jako zdrada stanu (bo to nie jego praca oceniać rozkazy prezydenta) i w tym kontekście ukazały się żądania jego dymisji.

Na szczęście dla wyżej wymienionych znaleziono kogoś kogo można ukarać, pułkownika piechoty morskiej o którym pisałem wczoraj a który ośmielił się skrytykować swoich przywódców. Jego sprawa odwróci naszą uwagę od innych znacznie większych przewinień tych na samej gorze.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.