Friday, October 1, 2021

Demokraci odwołali głosowanie w sprawie infrastruktury po utknięciu w negocjacjach, Pelosi obiecała głosowanie „dzisiaj”


 Demokraci w Kongresie w czwartek wieczorem odwołali starania o przekazanie przez Izbę ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze po tym, jak negocjacje w sprawie ich ustawy o pojednaniu utknęły w martwym punkcie, pozostawiając dwa główne elementy agendy gospodarczej prezydenta Bidena w powietrzu.

Dotychczasowe niepowodzenie w uchwaleniu ustawy o infrastrukturze w tym tygodniu – i brak porozumienia co do tego, jak powinna wyglądać ustawa pojednawcza – były poważnymi ciosami dla demokratów w Kongresie i prezydenta. I podkreślają zarówno cienką jak brzytwa większość Demokratów w Kongresie, jak i ich wewnętrzne podziały.

Ale te dwa projekty ustaw jeszcze nie przepadły, a przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Kalifornii nadal wyrażała optymizm, opuszczając Kapitol wczesnym rankiem w piątek.

Republikanie i kilku Demokratów uważają, że te dwie ustawy zrujnują Amerykę. A my w dalszym ciągu nie wiemy co naprawdę jest w tych ustawach.