Tuesday, December 14, 2021

Demokratyczni burmistrzowie w kłopotach po tym jak przestępczość nęka Chicago, Nowy Jork, Filadelfię


 Według danych FBI wskaźnik morderstw w USA wzrósł o 30% w latach 2019-2020 – jest to największy odnotowany roczny wzrost. Chicago jest na czele listy. Co najmniej 12 dużych miast, w tym Nowy Jork, już ustanowiło historyczne rekordy morderstw w 2021 r. Wzrastają również rabunki i napaście, a detaliści w dużych miastach w całym kraju donoszą o wzroście liczby zorganizowanych przestępstw typu „rozbijaj i chwytaj”.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot spotkała się z krytyką po tym, jak zareagowała na niedawną powódź napadów w jej mieście, obwiniając detalistów za to, że nie chronią lepiej swoich sklepów.

„Musimy naciskać na sprzedawców” – powiedziała podczas wydarzenia 6 grudnia. „Jestem rozczarowana, że nie robią więcej, aby zadbać o bezpieczeństwo i uczynić je priorytetem. Na przykład nadal mamy sprzedawców, którzy nie wprowadzą planów, takich jak posiadanie pracowników ochrony w swoich sklepach, upewniając się, że mają kamery, które działają, i zamykając swoje towary na noc."

Podczas weekendowego występu w „Fox News Sunday” de Blasio twierdził, że Nowy Jork jest teraz „o wiele bezpieczniejszy” niż wtedy, gdy przejął stery osiem lat temu, mimo że liczba morderstw w mieście gwałtownie wzrosła w ostatnim czasie.

„Najważniejsze jest to, że Nowy Jork jest dziś znacznie bezpieczniejszym miastem niż byliśmy osiem lat temu”. "Mam pewność, i NYPD ma pewność, że wkrótce wrócimy do poziomu sprzed pandemii, a potem przewyższymy i staniemy się jeszcze bezpieczniejsi” – dodał. „A statystyki pokazują to w większości miasta; jest kilka miejsc, w których mamy kłopoty”.

W Filadelfii, gdzie policja odnotowała 13% wzrost liczby zabójstw w porównaniu z 2020 r., prokurator okręgowy Larry Krasner wywołał w tym tygodniu zdumienie po tym, jak twierdził, że miasto nie ma problemu z przestępczością.

„Nie mamy kryzysu bezprawia, nie mamy kryzysu przestępczości, nie mamy kryzysu przemocy” – powiedział w poniedziałek dziennikarzom prokurator okręgowy. „Ważne jest, abyśmy nie dopuścili do tego, by pojawiło się przekonanie, że istnieje jakiś duży wzrost przestępczości. Nie ma. Nie ma dużego wzrostu przestępczości. Żadna z tych rzeczy nie jest prawdziwa”.

Dość często ostatnio politycy partii Demokratycznej zwyczajnie kłamią "w żywe oczy" a ich kłamstwa poparte przez media stają się "faktami".