Saturday, December 25, 2021

Wigilijne podróże odbijają się od dna, dwa razy więcej niż rok temu


 Wigilijne podróże lotnicze w tym roku odbiły się od pandemicznych dołków, a w piątek przez punkty kontrolne Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) przeszło ponad 1,7 miliona osób –  nieznacznie poniżej szczytów sprzed pandemii w 2019 r.

Ta liczba jest znacznie wyższa niż 846 520 osób, które agencja przekontrolowała 24 grudnia 2020 r.

Odbicie wskazuje, że Amerykanie nie dali się zastraszyć i generalnie lekceważą niebezpieczeństwa związane z nowym wariantem koronawirusa omicron i i podróżują, aby zobaczyć swoje rodziny.

Dzieje się tak pomimo ostrzeżeń ze strony urzędników państwowych i lokalnych dotyczących wariantu omikronu, posuwających się nawet do nawoływania do tego żeby ludzie nie organizowali świątecznych spotkań lub unikali nieszczepionych krewnych.

„Proszę, nie organizuj ani nie bierz udziału w świątecznych przyjęciach w pomieszczeniach, to po prostu zbyt niebezpieczne” – powiedziała w zeszłym tygodniu filadelfijska komisarz ds. zdrowia Cheryl Bettigole.

Niestety, nawet jeśli wirus nie szkodzi znacząco woli Amerykanów do podróżowania, to ma wpływ na same loty. Delta i United Airlines w tym tygodniu odwołały wiele lotów w całym kraju z powodu „wzrostu przypadków COVID ograniczających dostępność załogi”.