On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Thursday, January 20, 2022

Czy Biden powiedział, że zajęcie małej części Ukrainy jest OK?


 Biden obiecał, że „Rosja będzie pociągnięta do odpowiedzialności, jeśli dokona inwazji” na Ukrainę i zdawał się sugerować, że „mniejsze wtargnięcie” Rosji wymagałoby innej reakcji ze strony Stanów Zjednoczonych.

„To zależy od tego, co (Putin) zrobi” – powiedział Biden. „To jedno, jeśli jest to niewielkie wtargnięcie, a potem musimy walczyć o to, co robić, a czego nie, itd.”

Ta sugestia zaszokowała nawet prezenterów w CNN. A ja nie mogłem uwierzyć w to, że oni nie mogli w to uwierzyć. :)

Ale Biden wskazał, że inwazja na pełną skalę nadal miałaby poważne konsekwencje, mówiąc, że byłaby „katastrofą dla Rosji”.

Biały Dom wydał później oświadczenie sekretarza prasowego Jen Psaki, wyjaśniające, że każdy rodzaj rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę spotka się z „ostrą” reakcją.

„Prezydent Biden powiedział jasno z prezydentem Rosji: jeśli jakiekolwiek rosyjskie siły zbrojne przejdą przez granicę ukraińską, to to będzie ponowna inwazja, która spotka się z szybką, surową i zjednoczoną reakcją ze strony Stanów Zjednoczonych i naszych sojuszników”. powiedział Psaki. „Prezydent Biden wie również z wieloletniego doświadczenia, że Rosjanie mają obszerny podręcznik agresji, w którym nie ma działań militarnych, w tym cyberataków i taktyki paramilitarnej”.

Niestety pani Psaki może się gimnastykować, ile się da, ale to nie to co powiedział Biden. Ukraiński rząd także nie dał się nabrać, bo już opublikował oświadczenie (także na CNN), że to daje Putinowi wolną rękę.

CNN: Ukraińscy urzędnicy mówią CNN, że są "zszokowani" uwagami prezydenta Bidena podczas konferencji prasowej Białego Domu na temat rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Miejmy nadzieje, że przez taką wpadkę nie zginą niewinni ludzie.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.