Monday, January 17, 2022

FBI w końcu przyznało, że kryzys z zakładnikami w synagodze w Teksasie był związany z terroryzmem


 FBI stoi w obliczu krytyki w mediach społecznościowych po tym, jak jej urzędnik powiedział, że żądania z teksańskiej synagogi „nie były konkretnie związane ze społecznością żydowską”.

„FBI jest teraz organizacją skupiającą się wyłącznie na niszczeniu wewnętrznych wrogów Partii Demokratycznej”, konserwatywna reporterka Jesse Kelly napisała na Twitterze. „Nie należy brać pod uwagę żadnego Republikańskiego kandydata do Kongresu lub kandydata na prezydenta, który nie ogłosi zamiaru zreformowania lub rozwiązania tej organizacji”.

Napastnik który w żydowski szabat wziął czterech zakładników został zidentyfikowany jako obywatel brytyjski Malik Faisal Akram.

Podobno domagał się uwolnienia pakistańskiej kobiety, która została uwięziona w Teksasie pod zarzutem próby zabicia amerykańskich żołnierzy w Afganistanie.

Dopiero teraz, FBI przyznało, że kryzys z zakładnikami w synagodze w Teksasie jest „sprawą związaną z terroryzmem”.

Akrama można było usłyszeć na żywo na Facebooku gdy domagał się uwolnienia Aafii Siddiqui, pakistańskiej neurobiolog podejrzanej o powiązania z Al-Kaidą, która została skazana za próbę zabicia oficerów armii amerykańskiej w Afganistanie.

Śledztwo rozciągnęło się na Anglię, gdzie policja w Manchesterze w późną niedzielę ogłosiła, że w związku z tą sprawą aresztowano dwóch nastolatków.