Sunday, February 20, 2022

Ford Mustang Mach-E jako najlepszy samochód elektryczny na rok 2022


 Consumer Reports zlekceważył Teslę, wybierając Mustanga Mach-E Forda jako najlepszy wybór dla pojazdów elektrycznych w 2022 roku.

„Ford Mustang Mach-E jest jedynym z naszych Top Picków w tym roku, który otrzymał dodatkowe punkty, ponieważ jego aktywny system wspomagania kierowcy ma skuteczne monitorowanie kierowcy, które daje odpowiednie ostrzeżenia, gdy kierowca zbyt długo odwraca wzrok od drogi” zauważa publikacja. „Kilka pojazdów, które uzyskały wysokie wyniki, w tym BMW X5 i Hyundai Tucson, nie kwalifikowało się w tym roku, ponieważ nie mają AEB do prędkości autostradowej w standardowym wyposażeniu we wszystkich poziomach wyposażenia”.

Wybór nastąpił po tym gdy Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego niedawno wszczęła oficjalne śledztwo w sprawie doniesień o tym, że Tesla uderza w hamulce bez wyraźnego powodu. Do agencji wpłynęło ponad 350 skarg na zdarzenia takiego hamowania fantomowego w latach 2021-2022 Tesli Model 3 i Model Y.

Dochodzenie obejmuje około 416 000 pojazdów. Pojazdy są wyposażone w częściowo zautomatyzowane funkcje wspomagania kierowcy, takie jak adaptacyjny tempomat i „Autopilot”, który pozwala im automatycznie hamować i kierować w ich liniach.

Do NHTSA nie zgłoszono żadnych obrażeń ani wypadków związanych z tym problemem.

Producent wydał w ostatnich tygodniach odwołania w związku z różnymi problemami, które są rozwiązywane za pomocą bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania, w tym podobnego problemu z hamowaniem fantomowym, który dotknął prawie 12 000 Tesli w całej gamie modeli.

Ponadto Tesla odwołała ponad 817 000 pojazdów z powodu alarmów przypominających o zapięciu pasów bezpieczeństwa, które mogą nie aktywować się zgodnie z programem.