Friday, February 4, 2022

Media unikają raportu, który stwierdza, że obostrzenia COVID-owe są nieskuteczne


 Nastąpiła pełna blokada w mediach wyniku nowego badania, w którym przedstawiono nieskuteczność blokad (lockdowns) w zapobieganiu zgonom z powodu COVID. Informacje na temat blokują CNN, MSNBC, NYT, ABC, CBS, NBC, Washington Post.

Według analizy kilku badań przeprowadzonej przez Johns Hopkins University, obostrzenia podczas pierwszej fali COVID wiosną 2020 roku zmniejszyły śmiertelność na COVID tylko o 0,2% w Stanach Zjednoczonych i Europie.

„Chociaż ta meta-analiza stwierdza, że blokady miały niewielki lub żaden wpływ na zdrowie publiczne, nałożyły one ogromne koszty gospodarcze i społeczne tam, gdzie zostały przyjęte” – napisali naukowcy. „W konsekwencji polityka blokowania jest nieuzasadniona i powinna zostać odrzucona jako instrument polityki pandemicznej”.

CNN, MSNBC, ABC, CBS i NBC zignorowały ustalenia dotyczące obostrzeń po spędzeniu dużej części pandemii na hańbieniu (z powodów politycznych) stanów z minimalnymi ograniczeniami i wydarzeniami uznanymi przez krytyków za „super-rozprzestrzeniające”.

Naukowcy – profesor ekonomii Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa Steve Hanke, profesor ekonomii Uniwersytetu Lund Lars Jonung i specjalny doradca w Kopenhaskim Centrum Studiów Politycznych Jonas Herby – przeanalizowali skutki środków blokujących, takich jak zamykanie szkół, zamykanie przedsiębiorstw i nakaz maskowania na COVID- 19 zgonów.

„Znaleźliśmy niewiele dowodów na to, że obowiązkowe blokady w Europie i Stanach Zjednoczonych miały zauważalny wpływ na śmiertelność COVID-19” – napisali naukowcy.

Naukowcy zbadali również zamówienia na schronienie, stwierdzając, że zmniejszyły one śmiertelność na COVID-19 o 2,9%.

Można podejrzewać, że wyżej wymienieni naukowcy ryzykują sankcje ze strony Facebook i Twitter-a.