Friday, February 11, 2022

"Młodzież" wraca do amerykańskiej polityki. Polskie flagi w Ottawie


 "Młodzież" wraca do amerykańskiej polityki? Hillary Clinton będzie przemawiać na konwencji Demokratów w Nowym Jorku a jej sojusznicy niedawno spekulowali, że „burza w Partii Demokratycznej” może otworzyć dla niej drzwi do powrotu. Gdyby pani Clinton zdecydowała się ubiegać o prezydenturę to będzie najmłodsza wśród demokratycznych kandydatów.

„Hillary jest ukochana przez członków głównego nurtu Partii Demokratycznej, a jej popularność jest prawdopodobnie wyższa niż prezydenta Bidena” – powiedziała osoba zaznajomiona z układami w jej partii. „To jest dla niej dobre, ponieważ dzięki temu jest istotna, a jej wygląd prawdopodobnie ma zelektryzować imprezę i publiczność”.

Według wyników sondażu Fox News opublikowanego w styczniu, większość wyborców twierdzi, że poparłoby kogoś innego niż Bidena w 2024 roku. Podczas gdy 36% wybrałoby ponownie Bidena, 60% nie. 

Protesty w Kanadzie odbijają się szerokim echem w Ameryce i w amerykańskich mediach. Wczoraj zauważyliśmy, że w reportażach filmowych z Ottawy łatwo rozróżnić przedstawicieli Polonii. Polskie flagi powiewały nad maszerującymi tłumami protestujących.