Monday, March 7, 2022

Ceny benzyny przekroczyły 4 dolary za galon, ponieważ wojna wpływa na podaż


 Według AAA średnia cena za galon zwykłej benzyny wyniosła w poniedziałek 4,065 USD, ponieważ zakłócenia w dostawach nadal podnoszą ceny ropy do nowych maksimów.

„Zakłócenia w dostawach nasilają się, ponieważ handlarze ropą, właściciele statków, rządy, porty i pracownicy doków nie chcą dotykać niczego związanego z Rosją” – powiedział prezes Lipow Oil Associates Andy Lipow, komentując eskalację wojny na Ukrainie.

Krytycy oskarżyli administrację Bidena o finansowanie wojny Putina z Ukrainą poprzez poleganie na rosyjskiej ropie przy jednoczesnym ograniczeniu krajowego wydobycia ropy.

„Prezydent Biden powinien natychmiast odwrócić swoją niszczycielską politykę, która powoduje gwałtowny wzrost cen benzyny i daje Putinowi wpływ na resztę świata i powrót do polityki, która działała za prezydenta Trumpa, aby stworzyć amerykańską dominację energetyczną z cenami benzyny poniżej 2 USD za galon”, powiedział Steve Scalise, R-La., który zasiada w House Energy and Commerce Committee. „Radykalny program Zielonego Nowego Ładu prezydenta Bidena i Nancy Pelosi będzie głównym problemem w listopadowych wyborach”.