On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, March 28, 2022

Facebook, Twitter nie spieszą się do walki z rosyjską dezinformacją


 Facebook i Twitter poruszają się „z małą prędkością” w walce z rosyjską propagandą rządową i dezinformacją w mediach społecznościowych.

Po tym, jak 9 marca siły rosyjskie zbombardowały szpital położniczy w Mariupolu, rosyjska ambasada w Wielkiej Brytanii opublikowała na Twitterze zdjęcia z wybuchu, podpisane słowem „FAKE”, sugerując, że w szpitalu znajdowały się tylko ukraińskie wojska.

Ambasada dodatkowo zaatakowała ukraińską blogerkę Mariannę Podgurską, twierdząc, że „grała” rolę kobiety w ciąży z „bardzo realistycznym makijażem”, który wyglądał jak krew.

„To rzeczywiście ciężarna [ukraińska] blogerka kosmetyczna, Marianna Podgurskaya”, napisała ambasada na Twitterze. „Na zdjęciach zagrała role obu kobiet w ciąży”.

Posty zostały usunięte z Twittera, ale dopiero po tym, jak urzędnicy rządowi w Wielkiej Brytanii wyrazili oburzenie.

Obie kompanie, które nie miały żadnych kłopotów z całkowitym odcięciem prezydenta USA, Trumpa, od swoich serwisów z jakiś powodów nie chcą kompletnie odciąć piewców propagandy Kremla.