Tuesday, March 8, 2022

Fox News: Biden ogłosi zakaz importu rosyjskiej ropy do USA - PILNE: Biden ogłosił zakaz


 Oczekuje się, że prezydent Biden ogłosi zakaz importu rosyjskiej ropy do USA we wtorek rano w obliczu presji ponadpartyjnej, dowiedział się FOX Business.

Prezydent ma wygłosić uwagi w Białym Domu we wtorek rano, gdzie ogłosi „działania mające na celu dalsze rozliczanie Rosji z jej niesprowokowanej i nieuzasadnionej wojny z Ukrainą”.

Podczas gdy wojna na Ukrainie trwa, Amerykanie stają w obliczu gwałtownego wzrostu cen gazu, oleju opalowego i benzyny, a administracja Bidena spotyka się z wezwaniami republikanów i demokratów w Kongresie, a także prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, aby zakazać importu rosyjskiej ropy i zwiększyć krajową produkcję energii.

Sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w niedzielę, że administracja rozmawia z partnerami i sojusznikami, aby „w skoordynowany sposób spojrzeć na perspektywę zakazu importu rosyjskiej ropy, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej podaży ropy na światowych rynkach”.

Urzędnik administracji Bidena powiedział FOX Business we wtorek rano, że ogłoszenie administracji o zakazie importu ropy z Rosji do Stanów Zjednoczonych jest „nieuchronne”.