Friday, March 25, 2022

Trump wnosi pozew przeciwko Clinton i innym Demokratom


 Były prezydent Donald Trump złożył rozległy pozew sądowy przeciwko Hillary Clinton, Demokratycznemu Komitetowi Narodowemu (parti Demokratycznej) i innym, twierdząc, że „złośliwie spiskowali w celu utkania fałszywej narracji, że Trump był w zmowie z Rosją”, aby spróbować i sfałszować wybory w 2016 roku.

„Oskarżeni, zaślepieni ambicjami politycznymi, zaaranżowali złośliwy spisek w celu rozpowszechniania jawnie fałszywych i szkodliwych informacji na temat Donalda J. Trumpa i jego kampanii, wszystko w nadziei na zniszczenie jego życia, kariery politycznej i sfałszowanie wyborów 2016 na korzyść Hillary Clinton – mówią prawnicy Trumpa w 108-stronicowym pozwie złożonym na Florydzie. „Kiedy ich gambit się nie powiódł i wybrano Donalda J. Trumpa, wysiłki pozwanych nie słabły, skupiając się na podważaniu administracji prezydenta (Trumpa)”.

Pozew ma na celu rozprawę przed ławą przysięgłych i szuka odszkodowania mówi, że Trump w wyniku działań oskarżonych poniósł straty w wysokości co najmniej 24 milionów dolarów „które nadal narastają, a także utracił istniejące i przyszłe możliwości biznesowe”.