On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, March 16, 2022

Zełenski przywołuje 9/11, Pearl Harbor, Martina L Kinga w emocjonalnym apelu do USA o pomoc


 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij w środowym przemówieniu w Kongresie wezwał Stany Zjednoczone do „zrobienia więcej” poprzez wprowadzenie strefy zakazu lotów, zapewnienie dodatkowych samolotów i systemów obrony przeciwlotniczej oraz stworzenie nowego sojuszu bezpieczeństwa.

Zełenskij, rozmawiając z amerykańskimi parlamentarzystami z Kijowa, gdzie zdecydował się pozostać nawet wtedy, gdy rosyjskie siły zaatakowały miasto, podziękował prezydentowi Bidenowi za jego „osobiste zaangażowanie” i „szczere zaangażowanie w obronę Ukrainy” oraz Stanom Zjednoczonym za pomoc, której udzielono.

„Jednak teraz jest to prawda w najciemniejszym dla naszego kraju, dla całej Europy czasie, wzywam was do zrobienia więcej” – powiedział Zełenski.

„Panie i panowie, przyjaciele, Amerykanie, w waszej wielkiej historii macie strony, które pozwolą wam zrozumieć nas Ukraińców teraz, kiedy was potrzebujemy” – powiedział. „Pamiętajcie Pearl Harbor, straszny poranek 7 grudnia 1941 r., kiedy wasze niebo było czarne od atakujących was samolotów. Po prostu pamiętajcie”.

Zełenski powołał się takze na 11 września 2001 r., nazywając to „strasznym dniem”.

„Tak, tak jak nikt inny się tego nie spodziewał. Nie można było tego powstrzymać. Nasz kraj doświadczał tego samego każdego dnia” – powiedział Zełenski. „W tej chwili, każdej nocy od trzech tygodni”.

Zełenski powiedział, że Rosja „zamieniła ukraińskie niebo w źródło śmierci dla tysięcy ludzi”, mówiąc, że latają pociski i „niezliczone bomby”.

„Używają dronów, żeby nas zabijać z precyzją” – powiedział. „To terror, którego Europa nie widziała od 80 lat i prosimy o odpowiedź – o odpowiedź na ten terror od całego świata”.