KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Friday, April 1, 2022

Gubernator Florydy rozważa uchylenie autonomii Disney World


 Republikański gubernator Florydy Ron DeSantis zasugerował uchylenie 55-letniego prawa stanowego, które daje Disneyowi autonomię na terenach zajmowanych przez Walt Disney World, po publicznym sprzeciwie firmy wobec ustawy o prawach rodzicielskich na Florydzie i zapowiedzią podjęcia działań mających na celu obalenie powyższej ustawy.

„Najpierw powiedziałbym, że nie popieram specjalnych przywilejów w prawie tylko dlatego, że firma jest potężna i ma olbrzymie wpływy na władzę” – powiedział DeSantis podczas konferencji prasowej w West Palm Beach.

Disney zaangażował się w wojnę na słowa z Republikanami na Florydzie, do momentu podpisania w poniedziałek ustawy, która zakazuje nauczania w szkołach podstawowych na temat „orientacji seksualnej” i „tożsamości płciowej” dzieci w trzeciej klasie lub młodszych, „lub w sposób, który nie jest odpowiedni dla wieku ani rozwojowo odpowiedni dla uczniów zgodnie ze standardami stanowymi”.

DeSantis powiedział: „Myślę, że to, co się wydarzyło, polega na tym, że istnieje wiele tych specjalnych przywilejów, których nie można usprawiedliwić, ale ponieważ Disney miał tak wielkie wpływy, byli w stanie utrzymać specjalne traktowanie przez lata”.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.