Wednesday, April 6, 2022

Urzędnicy z 27 stanów domagają się od Bidena zwiększenia produkcji energii


 Republikańscy urzędnicy finansowi z 27 stanów domagają się od prezydenta Bidena zwiększenia krajowej produkcji energii, ponieważ ceny benzyny w Stanach Zjednoczonych rosną powyżej 5 dolarów za galon.

Urzędnicy zauważają w swoim wtorkowym liście, że polityka, którą administracja Bidena wdrożyła w zeszłym roku, przyczyniła się do rekordowo wysokich cen energii, które będą miały " tragiczne konsekwencje dla rodzin robotniczych”.

„Na długo przed inwazją Rosji na Ukrainę ceny benzyny w USA gwałtownie wzrosły w wyniku decyzji o anulowaniu rurociągu Keystone XL, zamrożeniu nowych dzierżaw na wydobycie ropy i gazu na ziemiach federalnych, nakazu zaprzestania odwiertów na Alasce i ogłaszaniu na najwyższych szczeblach rządowych przepisy przeciwko ropie i gazu” – napisali urzędnicy finansowi. „Inwazja Rosji na Ukrainę tylko zintensyfikowała konsekwencje tej nieudanej polityki energetycznej i podkreśliła potrzebę przywrócenia amerykańskiej niezależności energetycznej”.

Autorzy listu zachęcali prezydenta do wzmocnienia amerykańskiej produkcji ropy naftowej, gazu, węgla i energii jądrowej – a także amerykańskich inwestycji energetycznych – zamiast polegać na produkcji energii innych krajów do zasilania amerykańskich samochodów, domów i firm.

Zauważają, że Stany Zjednoczone były eksporterem netto surowców energetycznych w 2019 roku. Trzy lata później, gdy wiele krajów europejskich jest uzależnionych od rosyjskiej ropy, Stany Zjednoczone „powinny przygotowywać naród, aby stał się latarnią nadziei, wykorzystując nasze ogromne zasoby, pomagając zaopatrywać nasze sojusznicze narody” poprzez „zastępowanie rosyjskiego gazu ziemnego gazem ziemnym z USA, który jest o 40% czystszy”. 

- Na podstawie doniesień Fox News