Friday, May 20, 2022

Rekordowe ceny benzyny, Republikanie oskarżają Bidena o wstrzymanie produkcji


 Według klub automobilowy 'AAA' ceny benzyny osiągały rekordowy poziom każdego dnia w tym tygodniu. Republikanie obwiniają Bidena za „de facto zakaz nowych odwiertów”. 

Średni krajowy koszt galonu zwykłej benzyny osiągnął 4,589 USD wczesnym rankiem w czwartek. Cena ta pobiła poprzedni rekord ze środy, wynoszący 4,567 USD, który pobił wtorkowy rekord wynoszący 4,523 USD, co z kolei pobiło poniedziałkowy rekord wynoszący 4,470 USD.

Biały Dom oskarżył rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o rekordowo wysokie ceny benzyny w USA, nawet nazywając ten wzrost „#PutinPriceHike” i przysięgając, że prezydent Biden robi wszystko, co w jego mocy, aby ochronić Amerykanów przed „bólem przy pompie”.

Dwudziestu republikańskich senatorów pod przewodnictwem senatora Teda Cruza z Teksasu wysłało list do sekretarz ds. handlu Giny Raimondo, wzywając National Marine Fisheries Service (NMFS) do szybkiego wydania zezwoleń wymaganych do wprowadzenia do sieci dodatkowej produkcji z istniejącej dzierżawy federalnej ropy naftowej i gazu.

W ciągu pierwszego tygodnia sprawowania urzędu Biden podpisał dekret, tymczasowo zawieszający nowe dzierżawy ropy i gazu na ziemiach federalnych. Administracja wznowiła nowy leasing w zeszłym miesiącu po zaskarżeniu zakazu przed sądem. Administracja odwołuje się od orzeczenia, w którym sędzia James Cain, mianowany przez Trumpa, uchylił zakaz.

„Obwiniam Bidena za cały brak produkcji. Odstraszył inwestycje” – powiedział Steve Milloy dla FOX Business. Zasugerował, że prezydent znajdzie „jakąkolwiek wymówkę, by nie wiercić. Próbowali nawet wykorzystać społeczny koszt decyzji o emisji dwutlenku węgla do zaprzestania leasingu”.